اخبار   
 

 چین بزرگ‌ترین سامانه‌ی هشدار زمین‌لرزه‌ی جهان را می‌سازد

چین سرگرم ساخت بزرگ‌ترین سامانه‌ی هشدار اولیه‌ی زمین‌لرزه‌ی جهان (EWWS) است که بیش از ۱۵هزار ایستگاه رصد، ۳ مرکز ملی، ۳۱ مرکز منطقه‌ای و ۱۷۳ مرکز انتشار گزارش را پوشش می‌دهد. به گزارش «اینترستینگ اینجینیرینگ»، مین ییرن، رییس سازمان زمین‌لرزه‌ی چین (CEA) اعلام کرد بخش اصلی ساخت سامانه تکمیل شده و EWWS تا پایان سال عملیاتی می‌شود ...

چین بزرگ‌ترین سامانه‌ی هشدار زمین‌لرزه‌ی جهان را می‌سازد

چین سرگرم ساخت بزرگ‌ترین سامانه‌ی هشدار اولیه‌ی زمین‌لرزه‌ی جهان (EWWS) است که بیش از ۱۵هزار ایستگاه رصد، ۳ مرکز ملی، ۳۱ مرکز منطقه‌ای و ۱۷۳ مرکز انتشار گزارش را پوشش می‌دهد. به گزارش «اینترستینگ اینجینیرینگ»، مین ییرن، رییس سازمان زمین‌لرزه‌ی چین (CEA) اعلام کرد بخش اصلی ساخت سامانه تکمیل شده و EWWS تا پایان سال عملیاتی می‌شود.

EWWS زلزله را پیش بینی نمی کند. طی این رویداد طبیعی فعالیت موج های ارتعاشی در مرکز آن اتفاق می افتد. نخستین امواج زلزله به طور معمول ضعیف تر هستند اما امواج سریع تر سیستم هایی مانند EWWS را فعال می کنند. این سیستم حرکات زمین را به محض شروع زلزله ردیابی می کند تا سیگنالی را توسعه دهد و برای مراکز فراوری داده بفرستد. الگوریتم های هوش مصنوعی می توانند مکان زلزله و وسعت آن را متوجه شوند. مراکز فراوری داده نیز به سرعت پیام های هشداری به شهرهایی می فرستند که در مسیر زلزله قرار دارند. به این ترتیب مردم چند ثانیه حیاتی در اختیار دارند تا آماده شوند زیرا در زلزله هر ثانیه اهمیت زیادی دارد. سیستم EWWS به جلوگیری از مرگ، جراحت ها و خسارت به زیرساخت ناشی از وسعت زلزله کمک می کند.


با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری مهر
  12:33   یکشنبه 21 خرداد 1402  
 نظرات