اخبار   
 

 پس‌لرزه با بزرگای ۴.۵ سنگان خسارتی نداشت

علی بیت‌اللهی، رییس بخش زلزله‌ی مرکز تحقیقاتِ راه، مسکن و شهرسازی، در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جزییات زمین‌لرزه با بزرگی ۴.۵ را که ساعت ۷:۲۳ بامداد روز آدینه (بیست‌وهفتم دی‌ماه) در سنگانِ استان خراسان و در ژرفای ۸کیلومتری رخ داد، اعلام کرد ...

پس‌لرزه با بزرگای ۴.۵ سنگان خسارتی نداشت
■ ثبت ۶۹ پس‌لرزه در پی زمین‌لرزه‌ی ۱۲ دی‌ماه در امتداد گسل دشت بیاض
■ فعالیت گسل دشت بیاض در دست بررسی


علی بیت‌اللهی، رییس بخش زلزله‌ی مرکز تحقیقاتِ راه، مسکن و شهرسازی، در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جزییات زمین‌لرزه با بزرگی ۴.۵ را که ساعت ۷:۲۳ بامداد روز آدینه (بیست‌وهفتم دی‌ماه) در سنگانِ استان خراسان و در ژرفای ۸کیلومتری رخ داد، اعلام کرد. بیت اللهی با اشاره به اینکه این زلزله پس لرزه زلزله ۵.۸، ۱۲ دیماه سالجاری در همان منطقه سنگان بوده است، گفت: در پی رخداد زلزله ۵.۸ که در ۱۲ دی ماه سالجاری در سنگان رخ داد، پس لرزه های متعددی واقع در مرز استان خراسان رضوی و استان خراسان جنوبی در حوالی شهرستان خواف استان خراسان رضوی رخ داده که حدود ۶۹ پس لرزه بالای ۲.۵ بوده است.

رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ادامه داد: امروز نیز پس لرزه نسبتا بزرگی با بزرگای ۴.۵ در عمق ۸ کیلومتری ساعت ۷:۲۳ رخ داد که در امتداد شرق گسل دشت بیاض در جنوب خراسان رضوی است که این گسل در منطقه قائنات استان و در سال های گذشته با زلزله هایش تلفات جانی فراوانی را ثبت کرده است. وی با یادآوری اینکه گسل دشت بیاض در منطقه خراسان گسل لرزه خیز و پرخطری است بر توجه به این پس لرزه ها تاکید کرد و توضیح داد: پس لرزه امروز خوشبختانه در منطقه کم تراکم و خالی از جمعیت رخ داد و خسارات و آسیبی وارد نکرد. حتی در زلزله دو هفته پیش با بزرگای ۵.۸ سنگان نیز تلفات و خسارات جدی نبودند و تنها چندین تونل و محل نگهداری احشام روستایی آسیب دیدند که به دلیل کم جمعیتی بود.

بیت اللهی یادآور شد: در پس لرزه امروز ۲۷ دیماه تنها مراکز جمیعتی به این پس لرزه دو روستای چاه زول و نهور هستند که در فاصله ۲۰ کیلومتری از محل رومرکز زلزله قرار داشته و به همین دلیل آسیبی به مراکز جمعیتی وارد نیامد. وی تصریح کرد: به دلیل لرزه خیزی گسل دشت بیاض و سابقه ای که فعالیت این گسل داشته است به لرزه خیزی این گسل توجه ویژه داریم.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : وزارت راه و شهرسازی
  07:29   شنبه 28 دی 1398  
 نظرات