اخبار   
 

 حریم کاخ نیاوران ابلاغ شد

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نقشه‌ی محدوده، عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماریِ مجموعه‌ی فرهنگی ـ تاریخیِ نیاوران را در نامه‌ای به استاندار تهران ابلاغ کرد ...

حریم کاخ نیاوران ابلاغ شد

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نقشه‌ی محدوده، عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماریِ مجموعه‌ی فرهنگی ـ تاریخیِ نیاوران را در نامه‌ای به استاندار تهران ابلاغ کرد. به‌گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، در نامه علی‌اصغر مونسان معاون رییس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خطاب به انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، آمده است:

«در اجرای بند ۱۲ از ماده ۳ "قانون اساسنامه سازمان میراث‌فرهنگی کشور" مصوب ۱۳۶۷ و مواد مربوطه از "قانون راجع‌به حفظ آثار ملی" مصوب سال ۱۳۰۹ و نظام‌نامه اجرایی آن، نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مربوط به اثر ملی فرهنگی‌تاریخی "کاخ نیاوران" (بازنگری) مربوط به آثار ملی فرهنگی‌تاریخی واقع در شهر تهران، که به شرح ذیل در فهرست آثار ملی ایران به‌ثبت رسیده است، ابلاغ می‌شود.

محدوده حریم آثار مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هرگونه دخل و تصرف در محدوده حریم و تخلف از ضوابط حفاظتی مقرر، برابر مواد ۵۵۸ لغایت ۵۶۹ از کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی «تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده» جرم محسوب می‌شود و مرتکب مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد. خواهشمند است دستور فرمائید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی‌ربط در استان، ابلاغ و از نتیجه این سازمان را مطلع کنند.

«کاخ نیاوران و کوشک احمدشاهی» در مجموعه کاخ نیاوران به شماره ۲۰۲۵ در تاریخ ۱۳۷۷/۰۳/۰۶
«کاخ صاحبقرانیه» به شماره ۴۱۹ در تاریخ ۱۳۴۴/۱۱/۱۱
«تکیه نیاوران» به شماره ۱۱۲۰۳ در تاریخ ۱۳۸۳/۰۷/۲۵
«فرهنگسرای نیاوران» به شماره ۱۳۲۷۹ در تاریخ ۱۳۸۴/۴/۳۰.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری مهر
  16:50   دوشنبه 10 تیر 1398  
 نظرات