اخبار   
 

 معمار ایرانی‌تبار به عضویت آکادمی سلطنتی معماران بریتانیا درآمد

فهرستِ ۹نفره‌ی اعضای بین‌المللی آکادمی سلطنتی معماران بریتانیا ( RIBA ۲۰۱۸ ) منتشر شد. در این فهرست نام فرخ درخشانی، معمار ایرانی ـ سوییسی در کنار جین‌گنگ، آنتونیو گونزالس، آندریاس هلر، سباستین ایرارزازوال، جان لین، ویلم جان نوتلینگ، شین اوتول و خوزه ماریا سانچس گارسیا دیده می‌شود ...

معمار ایرانی‌تبار به عضویت آکادمی سلطنتی معماران بریتانیا درآمد

فهرستِ ۹نفره‌ی اعضای بین‌المللی آکادمی سلطنتی معماران بریتانیا ( RIBA ۲۰۱۸ ) منتشر شد. در این فهرست نام فرخ درخشانی، معمار ایرانی ـ سوییسی در کنار جین‌گنگ، آنتونیو گونزالس، آندریاس هلر، سباستین ایرارزازوال، جان لین، ویلم جان نوتلینگ، شین اوتول و خوزه ماریا سانچس گارسیا دیده می‌شود.

فرخ درخشانی فارغ‌التحصیل معماری از دانشگاه شهید بهشتی تهران، تحصیلا‌ت خود را در مدرسه معماری پاریس (UPI) ادامه داد. او در حال حاضر مدیر جایزه معماری آقاخان است. زمینه اصلی فعالیت او معماری معاصر جوامع اسلا‌می است. درخشانی مدیریت طراحی و اجرای پروژه‌های بزرگ عمرانی را هم در ایران به عهده داشته و در پاریس و ژنو هم طراحی معماری انجام داده است.

فدراسیون بین‌المللی معماران بریتانیا تا پیش از سال ۲۰۰۶ میلادی اعضای بین‌المللی خود را تنها به صورت افتخاری در فهرست خود قرار می داد. از این سال به بعد این آکادمی علاوه بر معرفی اعضای افتخاری، به طور سالانه تعدادی از فعالان عرصه معماری را به خاطر قدردانی از دستاوردهای معماران غیر بریتانیایی در میان اعضای بین‌المللی خود معرفی می کند.

همزمان با معرفی این اعضا، فهرستی از ۱۴ عضو افتخاری سال ۲۰۱۸ این آکادمی هم اعلام شده که ترکیبی از حرفه‌های مختلف از جمله روزنامه نگاران، مدیران هنری ، موزه داران و اقتصاد دانان را در بر می گیرد.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر، مرتبط با موضوع در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : وبگاه هنرآنلاین
  13:49   شنبه 15 مهر 1396  
 نظرات