اخبار   
 

 ورزشگاهی که نصفش زیر زمین است: جام جهانی ۲۰۱۸

ورزشگاه «کاسموس آرنا» یا «سامارا» یکی از جایگاه‌های میزبانی روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه می‌باشد. این ورزشگاه در شهر «سامارا»ی روسیه واقع است و به استادیوم ورزشی سامارا هم مشهور است. تاریخ گشایش این ورزشگاه هم مانند افتتاحیه‌ی مسابقات جام جهانی نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود. این مجموعه‌ی ورزشی شباهت انکارناپذیری به ستاره‌ی مرکز فیلم‌های جنگ ستارگان دارد ...

ورزشگاهی که نصفش زیر زمین است: جام جهانی ۲۰۱۸

ورزشگاه «کاسموس آرنا» یا «سامارا» یکی از جایگاه‌های میزبانی روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه می‌باشد. این ورزشگاه در شهر «سامارا»ی روسیه واقع است و به استادیوم ورزشی سامارا هم مشهور است. تاریخ گشایش این ورزشگاه هم مانند افتتاحیه‌ی مسابقات جام جهانی نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود. این مجموعه‌ی ورزشی شباهت انکارناپذیری به ستاره‌ی مرکز فیلم‌های جنگ ستارگان دارد. یکی از ویژگی مهم کاسموس آرنا سقف گنبدی بلند آن می باشد که از ۳۲ پنل گسترده تشکیل شده است.

در ابتدا قرار بود ورزشگاه کاسموس آرنا بر روی یک شبه جزیره ساخته شود که به رودخانه های سامارا و ولگا متصل می شد. اما به دلیل کمبود زیرساخت های موجود به شمال شهر منتقل شد. این ورزشگاه قرار است میزبان بازی های مرحله گروهی، یک هشتم نهایی و یک بازی نیمه نهایی باشد. گنجایش ۵۰ هزار نفری ورزشگاه این مجموعه را به یکی از مهم ترین مکان های جام جهانی تبدیل کرده و با هزینه ای بالغ بر ۳۲۰ میلیون یورو در حال ساخت می باشد.

خصوصیت اصلی این ورزشگاه در آنجا نهفته که نصف جایگاه و زمین فوتبال درون زمین تعبیه شده اند. طرح مفهومی این مجموعه مانند تکه ستاره ای است که به زمیت برخورد کرده و در آن فرو رفته است. به همین دلیل وقتی رندرهای پروژه منتشر شد اکثراً معتقد بوده که این ورزشگاه به ستاره مرگ جنگ ستارگان شباهت زیادی دارد. یکی از عواملی که در طول ساخت تغییر پیدا کرد ارتفاع سقف مجموعه بود.

ابتدا طراحان یک سقف عظیم ۸۰ متری را برای این مجموعه در نظر گرفته بودند. اما به خاطر محدودیت های اجرایی و هزینه های بالا ارتفاع آن به ۶۰ متر کاهش پیدا کرد. با تمام این اوصاف این ورزشگاه زیبا و بزرگ ۷۰ روز دیگر افتتاح می شود و می توانیم زیبایی های چشمگیر آن را مشاهده نماییم.

برای بزرگ‌نمایی، روی تصویرها کلیک کنید.
برای بزرگ‌نمایی، روی تصویرها کلیک کنید.
برای بزرگ‌نمایی، روی تصویرها کلیک کنید.
برای بزرگ‌نمایی، روی تصویرها کلیک کنید.

  منبع : وبگاه آرل
  10:18   یکشنبه 20 خرداد 1397  
 نظرات