اخبار   
 

 مرمت اضطراری گنبدهای بازار «شتربان» (دَوَچی) تبریز

مدیر پایگاه جهانی بازار تبریز از مرمت اضطراری گنبدهای بازار «شتربان» (دَوَچی) خبر داد. حسین اسمعیلی سنگری با اعلام این خبر، گفت: بازار سرپوشیده‌ی تبریز، سند باشکوه فرهنگ، هنر، تاریخ و اقتصاد ایران و آذربایجان است که با توجه به چنین جایگاهی، مرمت و سامان‌دهی این بنای تاریخی همواره در اولویت‌های کاری پایگاه جهانی بازار و اداره‌ی کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان آذربایجان شرقی بوده و هست ...

مرمت اضطراری گنبدهای بازار «شتربان» (دَوَچی) تبریز

مدیر پایگاه جهانی بازار تبریز از مرمت اضطراری گنبدهای بازار «شتربان» (دَوَچی) خبر داد. حسین اسمعیلی سنگری با اعلام این خبر، گفت: بازار سرپوشیده‌ی تبریز، سند باشکوه فرهنگ، هنر، تاریخ و اقتصاد ایران و آذربایجان است که با توجه به چنین جایگاهی، مرمت و سامان‌دهی این بنای تاریخی همواره در اولویت‌های کاری پایگاه جهانی بازار و اداره‌ی کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان آذربایجان شرقی بوده و هست. وی با بیان اینکه مرمت بخشهای در معرض آسیب و نیازمند استحکام بخشی بازار جهانی تبریز بطور مداوم در حال اجرا است، اظهار کرد: با توجه به اینکه گنبدهای این بازار نیازمند رسیدگی و استحکام بخشی بود، از اسفندماه سال ۹۸ پروژه مرمت اضطراری گنبدهای مذکور توسط پایگاه جهانی بازار تبریز آغاز و تا پایان سال ۹۹ تداوم خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مدیر پایگاه جهانی بازار تبریز، با اشاره به اقدامات انجام شده در این مرحله از مرمت اضطراری گنبدهای بازار دَوچی، گفت: طی شش ماه گذشته اقداماتی نظیر سبک سازی و برداشتن تاق‌ها و گنبدهای پوسیده، بازسازی مجدد آنها و اجرای زیرسازی جهت عایق کاری گنبدها انجام شده است. اسماعیلی در خاتمه گفت: این مرحله از مرمت اضطراری گنبدهای بازار دَوچی با اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال در حال اجرا است و تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  16:41   شنبه 15 شهریور 1399  
 نظرات