اخبار   
 

 «دیوید چیپرفیلد» بلندترین آسمان‌خراش هامبورگ را می‌سازد

«دیوید چیپرفیلد»، معمار برجسته‌ی بریتانیایی، بلندترین آسمان‌خراش هامبورگ را خواهد ساخت. این برج شامل ۱۰۴۰۰۰ مترمربع فضای قابل استفاده است که در نمای آن آلومینیوم براق به کار خواهد رفت. این متریال جدا از نقش حفاظت در برابر خورشید، خود جذابیت برج را به جهت ایجاد اثر موثر بیش از پیش خواهد کرد ...

«دیوید چیپرفیلد» بلندترین آسمان‌خراش هامبورگ را می‌سازد

به گزارش هنرآنلاین به نقل از زما، دفتر معماری دیوید چیپرفیلد به عنوان طراح و سازنده آسمان‌خراش بلند River Elbe در هامبورگ انتخاب شده است. ساختمانی که پس از ساخت به بلندترین آسمان‌خراش هامبورگ بدل خواهد شد.

این دفتر معماری که مقر آن در برلین است، سازه‌ای را طراحی خواهد کرد که لند مارک جدیدی برای بخش شرقی این شهر در حال پیشرفت یعنی ناحیه Hafencity خواهد بود. اکثر فضای این آسمان‌خراش به کاربری اداری تعلق خواهد گرفت. با این حال یک پنت هاوس مثلثی با دید ۳ جهته، هتل، رستوران، مغازه و نمایشگاه نیز در این برج ۲۳۰ متری پیش بینی شده‌اند.

در بیانیه رسمی این شرکت آمده است: "خوشحالیم که دوباره برای کار در شهر زیبا هامبورگ دعوت شده‌ایم. به عنوان معمار ما از اهمیت این پروژه در ارتقا کیفیت زندگی در این شهر آگاهیم. برنامه توسعه این شهر ابعاد مدنی پیچیده‌ای دارد که تلاش داریم بخشی از مسئولیت خود در این مورد را هم با این پروژه ادا کنیم. توسعه شهری نیازمند گسترش فضاهای عمومی با کیفیت است تا عدالت در توزیع امکانات تحقق یابد. بال شرقی این شهر به نسبت مابقی بخش‌های هامبورگ کمتر مورد توجه معماران شاخص برای ساخت آثار جذاب و خیره‌کننده قرار گرفته است."

این برج شامل ۱۰۴۰۰۰ متر مربع فضای قابل استفاده است که از آلومینیوم براق برای ساخت آن استفاده خواهد شد. این متریال جدا از نقش حفاظت در برابر خورشید خود جذابیت برج را به جهت ایجاد اثر موثر بیش از پیش خواهد کرد. در طول روز دیوارها، سایه‌ها و انعکاس‌های جذابی ایجاد می‌کند و در طی شب برج به کمک نورپردازی و ساختار خود به kinetic light sculpture تبدیل می‌شود.

ساخت این برج طبق برنامه سال ۲۰۲۱ شروع و تا سال ۲۰۲۵ به بهره‌برداری می‌رسد.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر، مرتبط با موضوع در دسترس شما خواهد بود.‌
با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر، مرتبط با موضوع در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  08:30   شنبه 12 اسفند 1396  
 نظرات