اخبار   
 

 بهترین خانه‌ی جایزه‌ی «ریبا» در سال ۲۰۱۸ معرفی شد

پروژه‌ی «نگهبان جنگل» عنوان بهترین خانه‌ی سال ۲۰۱۸ جایزه‌ی معماری سلطنتی بریتانیا را از آنِ خود کرد. «جیمز مک‌دونالد رایت» و «نیل ماکسول» برای طراحی پروژه‌ی «نگهبان جنگل»، عنوان طراحانِ برگزیده‌ی بهترین خانه‌ی سال ۲۰۱۸ جایزه‌ی معماری سلطنتی بریتانیا (ریبا) ۲۰۱۸ را کسب کردند ...

بهترین خانه‌ی جایزه‌ی «ریبا» در سال ۲۰۱۸ معرفی شد

پروژه‌ی «نگهبان جنگل» عنوان بهترین خانه‌ی سال ۲۰۱۸ جایزه‌ی معماری سلطنتی بریتانیا را از آنِ خود کرد. «جیمز مک‌دونالد رایت» و «نیل ماکسول» برای طراحی پروژه‌ی «نگهبان جنگل»، عنوان طراحانِ برگزیده‌ی بهترین خانه‌ی سال ۲۰۱۸ جایزه‌ی معماری سلطنتی بریتانیا (ریبا) ۲۰۱۸ را کسب کردند.

" نگهبان جنگل"با الهام از خانه‌های سنتی قدیمی در منطقه کنت انگلستان طراحی شده است که اغلب ساکنین سنتی آن را کشاورزان تشکیل می‌دادند. هیات داوران جایزه ریبا این پروژه را به دلیل استفاده از صنایع دستی و سنت‌های محلی، از جمله کاشی‌های سفالی دست ساز، همچنین سنگ‌ریزه‌ها و درختان منطقه از جمله زیتون و بلوط شایسته دریافت این جایزه دانسته‌اند.

" بن دربی‌شایر" رییس هیات داوران این جایزه در این ارتباط گفته است: بسیار خوشحالم که پروژه " نگهبان جنگل" به این عنوان دست یافته است. این خانه ای برای چندین نسل از یک خانواده است و امکان این را فراهم می‌کند که همه آن‌ها در زیر یک سقف و در کنار یکدیگر زندگی کنند. این در حالی است که بسیاری از خانواده‌های کشاورز در این منطقه با توجه به تمایل خود برای در کنار هم بودن ناچار هستند از یکدیگر جدا شوند. این پروژه بلند پروازانه ما را قادر می‌سازد تا آینده مسکن و مفهوم زندگی چند نسلی را مورد سؤال قرار دهیم . من مطمئن هستم که بسیاری از ایده‌های به کار رفته در شده در پروژه" نگهبان جنگل" مسکن‌های بریتانیا را برای سال‌های طولانی تحت تأثیر قرار خواهد داد.

برای بزرگ‌نمایی، روی عکس‌ها کلیک کنید.‌
برای بزرگ‌نمایی، روی عکس‌ها کلیک کنید.‌

  منبع : وبگاه هنرآنلاین
  10:29   یکشنبه 12 آذر 1396  
 نظرات