اخبار   
 

 کارکرد هوش مصنوعی در معماری و شهرسازی

سمینار «هوش مصنوعی در معماری و شهرسازی» از برنامه‌هایی است که به‌صورت رایگان در راستای افزایش آگاهی‌های معمارانِ جوان از تکنولوژی روز جهان و به‌کارگیری آن در گستره‌ی معماری، چهارشنبه‌ی این هفته برگزار می‌شود. در این سمینار دکتر مرتضی رهبری، دانش‌آموخته‌ی دانشگاه ETH زوریخ سوییس سخنرانی خواهد کرد ...

کارکرد هوش مصنوعی در معماری و شهرسازی
■ نگاهی به لزوم بهره‌مندیِ مهندسان معمار و شهرساز از تکنولوژی روز


سمینار «هوش مصنوعی در معماری و شهرسازی» از برنامه‌هایی است که به‌صورت رایگان در راستای افزایش آگاهی‌های معمارانِ جوان از تکنولوژی روز جهان و به‌کارگیری آن در گستره‌ی معماری، چهارشنبه‌ی این هفته برگزار می‌شود. در این سمینار دکتر مرتضی رهبری، دانش‌آموخته‌ی دانشگاه ETH زوریخ سوییس سخنرانی خواهد کرد.

در تعریف این سمینار آمده است: ساختمان‌ها و زندگی در آن‌ها در طول دو دهه گذشته بسیار تغییر کرده است. در واقع می‌توان گفت که به جز تعداد کمی از استثناهای موجود، ساختمان‌های کنونی از آن نوع زیستگاه‌ها نیستند که به حال حاضر تعلق داشته باشند . با توسعه در زمینه مصالح، فرآورده‌ها و روش‌های ساخت ابداعی، حرکت به سوی ساختمان‌هایی با کارایی بالاتر و صرفه اقتصادی بهتر و سازگار با محیط زیست امری ضروری است زیرا ما در حال حاضر در آستانه نسل بعدی ساختمان‌ها هستیم. در واقع ساختمان‌هایی با درجات متعددی از تکنولوژی جدید که کاملاً رفتار اکولوژیکی دارند و قادر هستند با بهره‌گیری هوشمندانه از مصالح سازگار و عملکرد مناسب، در برابر تغییرات مستقیم و غیرمستقیم پیرامون خود واکنش نشان دهند و خود را با شرایط مناسب تطبیق دهند. این نوآوری‌ها وظایف جدیدی را برای طراحان و معماران ایجاد می‌کند که از قافله پر سرعت تکنولوژی عقب نمانده و آن‌ها را در طرح‌های خود به کار گیرند.

علاقه‌مندان به حضور در این سمینار می‌توانند چهارشنبه ۲۴ مرداد ماه از ساعت ۱۷ الی ۱۹ به مرکز معماری ایران واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان قائم مقام فراهانی، کوچه دهم، پلاک ۱۸ مراجعه کنند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۴۳۹۱۳۰۰۰ تماس حاصل نمایند.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری هنرآنلاین
  18:45   شنبه 20 مرداد 1397  
 نظرات