اخبار   
 

 فرآیند گزینش برنده‌ی نوبل معماری ۲۰۱۸ آغاز می‌شود

فرآیند نامزدی در «پریتزکر» از طریق نظرسنجی و پیشنهاد از سوی جامعه‌ی معماران، دانشگاهیان، منتقدان، سیاستمداران و فعالان فرهنگی، همچنین نامزدها و برندگانِ دوره‌های گذشته انجام می‌گیرد. با معرفی نهایی هیأت داورانِ جایزه‌ی «پریتزکر» ۲۰۱۸، روند انتخاب برنده‌ی امسالِ بزرگ‌ترین جایزه‌ی معماری جهان به زودی آغاز می‌شود ...

فرآیند گزینش برنده‌ی نوبل معماری ۲۰۱۸ آغاز می‌شود

فرآیند نامزدی در «پریتزکر» از طریق نظرسنجی و پیشنهاد از سوی جامعه‌ی معماران، دانشگاهیان، منتقدان، سیاستمداران و فعالان فرهنگی، همچنین نامزدها و برندگانِ دوره‌های گذشته انجام می‌گیرد. با معرفی نهایی هیأت داورانِ جایزه‌ی «پریتزکر» ۲۰۱۸، روند انتخاب برنده‌ی امسالِ بزرگ‌ترین جایزه‌ی معماری جهان به زودی آغاز می‌شود.

"وانگ شو" و "آندره آرانا" به ترکیب هیات داوران جایزه پریتزکر، معتبرترین جایزه معماری جهان که به نوبل معماری مشهور است پیوستند.

این جایزه معتبر معماری، از انتصاب این دو نفر به عنوان عضو هیئت داوران متمایز خبر داده است. "وانگ شو" معمار شناخته شده چینی و "آندره آرانا" ( آندره آرانا کوررا دولگو) منتقد معماری هستند.

به این ترتیب"وانگ شو" بنیان گذار استودیوی معماری آماتور در آکادمی هنر چین، و برنده جایزه پریتزکر در سال ۲۰۱۲ به اتفاق "آندره آرانا" فعال درعرصه نقد هنر و معماری همچنین مدیر غرفه برزیل در دوسالانه معماری ونیز (۲۰۱۴) و چندین نمایشگاه جهانی دیگر در جایگاه داوری این رویداد معتبر قرار گرفته‌اند. بر اساس این خبر این دو به هیات ۸ نفره داوری این رویداد که در سال ۲۰۱۸ چهلمین دوره خود را پشت سر می‌گذارد پیوسته‌اند.

"گلن مارکوت"، معمار و برنده جایزه پریتزکر در سال ۲۰۰۲ از استرالیا، "استفان بریر"، عضو دیوان عالی ایالات متحده،" لرد پالامبو" رئیس هیئت امنای گالری سرپنتین از انگلستان،" ریچارد راجرز"، معمار و برنده پریتزکر در سال ۲۰۰۷ از انگلستان، " بندتا تاگلیابو" معمار و مدیر موسسه تاگلیابو از اسپانیا، همچنین " راتان ن تاتا " رئیس هیات مدیره موسسه " تاتا سانز" از هندوستان شش عضو دیگر هیات واوران این رویداد را تشکیل می‌دهند.

فرآیند نامزدی در پریتزکر از طریق نظرسنجی و پیشنهاد از سوی جامعه معماران، دانشگاهیان، منتقدان، سیاستمداران و فعالان فرهنگی، همچنین نامزدها و برندگان دوره‌های گذشته انجام می‌شود. پذیرش نظرات و پیشنهاد در خصوص نامزدها همه ساله از اول نوامبر از طریق مکاتبه با دبیرخانه این رویداد آغاز می‌شود. امسال این فرآیند از اول نوامبر ۲۰۱۷ ( ۱۰ آبان ۱۳۹۶) شروع به کار خواهد کرد.

پس از این مرحله هیات داوری جایزه پریتزکر به ارزیابی نامزدهای پیشنهاد شده خواهد پرداخت و در نهایت یک نفر را با عنوان معمار برگزیده سال در ماه مارس سال آینده میلادی به دریافت مدال ویژه پریتزکر مفتخر خواهند کرد.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر، مرتبط با موضوع در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : وبگاه هنرآنلاین
  08:18   سه شنبه 21 شهریور 1396  
 نظرات