اخبار   
 

 انتقال وجه با امواج صوتی ممکن شد

گوگل در هند یک اپلیکیشنِ پرداخت موبایلی تولید کرده است که برای انتقال وجه، از تأیید فراصوتی بهره می‌جوید. به گزارش «تک‌کرانچ»، مدتی پس از انتشار شایعاتی درباره‌ی این اپلیکیشن، سرانجام گوگل این برنامه‌ی کاربردی را با نام Tez در سرویس «گوگل‌پلی» در هند منتشر کرد ...

انتقال وجه با امواج صوتی ممکن شد

گوگل در هند یک اپلیکیشنِ پرداخت موبایلی تولید کرده است که برای انتقال وجه، از تأیید فراصوتی بهره می‌جوید. به گزارش «تک‌کرانچ»، مدتی پس از انتشار شایعاتی درباره‌ی این اپلیکیشن، سرانجام گوگل این برنامه‌ی کاربردی را با نام Tez در سرویس «گوگل‌پلی» در هند منتشر کرد.

این اپلیکیشن یک برنامه رایگان است که به حساب‌های بانکی کاربران متصل شده و امکان خرید حضوری و آنلاین و جابجایی وجوه را به شیوه امن فراهم می‌کند.

نکته جالب توجه در رابطه با این اپلیکیشن استفاده از امواج فراصوت برای تایید انتقال وجه است است که کاربر را از استفاده از فناوری NFC بی‌نیاز می‌کند.

برای انتقال وجه در این روش کافی است گوشی‌های هوشمند دو فردی که قرار است انتقال وجه بین آنها انجام شود در نزدیکی هم بوده و Tez در هر دو گوشی نصب شده باشد تا با انتقال امواج فراصوت این انتقال صورت بگیرد.

این فناوری همانند QR کدهای تصویری عمل می‌کند با این تفاوت که این بار به جای تصویر از پردازش امواج فراصوت استفاده می‌شود و عملا یک QR صوتی این کار را انجام خواهد داد.

گوگل نسخه اندرویدی و iOS این برنامه را که به رابط انتقال وجه بانکی(UPI) متصل شده در اختیار کاربران قرار داده است.

استفاده از این اپلیکیشن رایگان است و گوگل هیچ هزینه‌ای از کاربران برای انجام تراکنش دریافت نمی‌کند.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر، مرتبط با موضوع در دسترس شما خواهد بود.

در حال حاضر محدودیت‌هایی برای تعداد تراکنش‌ها و مبلغ پول به صورت روزانه قرار داده شده است و کاربران در روز می‌توانند ۲۰ تراکنش تا سقف ۱۰۰ هزار روپیه داشته باشند.

گوگل پیش از این از QR صوتی برای برقراری ارتباط بین وسایل هوشمند استفاده کرده بود اما این اولین بار است که از این فناوری برای انتقال وجه استفاده می‌شود.

نکته قابل توجه دیگر در رابطه با این فناوری استفاده از امواج فراصوت است که نسبت به دیگر فناوری‌های ارتباطی مانند بلوتوث و یا QR تصویری پیچیدگی کمتری داشته و سریع‌تر نیز هست.

این اپلیکیشن در هند راه‌اندازی شده است اما گوگل نام آن را به عنوان یک برند تجاری در فیلیپین و اندونزی نیز ثبت کرده است تا هر چه سریع‌تر استفاده از آن را در دیگر کشورهای آسیایی گسترش دهد.

تخمین زده می‌شود در هند حدود ۳۰۰ میلیون گوشی هوشمند وجود داشته باشد که این کشور تبدیل به یک بازار گسترده برای فناوری‌های موبایلی کرده است.

ـ پیشنهاد برای دوستداران و پی‌گیرانِ اپلیکیشن‌ها :
■ اپلیکیشن «دینامیک سازه‌ها و مهندسی زلزله» ـ SazeApps
■ اپلیکیشن «طراحی تیرهای ساخته‌شده از ورق» ـ SazeApps
■ اپلیکیشن «اشتال» (STAHL) ـ SazeApps
■ اپلیکیشن «اُپن‌چَنل» (Open Channel) ـ SazeApps

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  19:02   سه شنبه 28 شهریور 1396  
 نظرات