اخبار   
 

 رکورد آمار روزانه‌ی جهانی؛ آیا موج تازه‌ی ویروس‌ کرونا از راه رسیده است؟

سازمان جهانی بهداشت در حالی از ثبت رکورد بیش‌ترین موارد ابتلای روزانه به ویروس جدید کرونا خبر داده است که به نظر می‌رسد موج دیگر همه‌گیری بیماری «کووید۱۹» جهان را فرامی‌گیرد. بر پایه‌ی اعلام سازمان جهانی بهداشت، بیش از ۳۰۷هزار مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت در سراسر جهان به ثبت رسیده است. این در حالی است که بیش از ۵۵۰۰ تن نیز در همین مدت جان خود را بر اثر ابتلا به «کووید۱۹» از دست دادند ...

رکورد آمار روزانه‌ی جهانی
■ آیا موج تازه‌ی ویروس‌ کرونا از راه رسیده است؟


سازمان جهانی بهداشت در حالی از ثبت رکورد بیش‌ترین موارد ابتلای روزانه به ویروس جدید کرونا خبر داده است که به نظر می‌رسد موج دیگر همه‌گیری بیماری «کووید۱۹» جهان را فرامی‌گیرد. بر پایه‌ی اعلام سازمان جهانی بهداشت، بیش از ۳۰۷هزار مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت در سراسر جهان به ثبت رسیده است. این در حالی است که بیش از ۵۵۰۰ تن نیز در همین مدت جان خود را بر اثر ابتلا به «کووید۱۹» از دست دادند.

اسرائیل با اعلام قرنطینه سراسری برای سه هفته آینده امیدوار است تا بتواند موارد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا را کاهش دهد. مقامات این کشور رسما از موج دوم شیوع نوع جدید ویروس کرونا سخن گفته اند. سباستین کورتس، صدراعظم اتریش نیز گفته است که کشورش در مرحله «آغازین» موج دوم شیوع بیماری «کووید ۱۹» قرار دارد. به گفته وی شمار موارد ابتلای روزانه در اتریش احتمالا به زودی از هزار نفر فراتر خواهد رفت.

در حالی که بسیاری از کشورها از جمله کشورهای اروپایی این روزها همزمان با افزایش موارد ابتلای روزانه به ویروس جدید کرونا از «موج دوم» شیوع این ویروس سخن می گویند، ایران اوایل تابستان امسال با افزایش موارد مرگ و میر روزانه بر اثر ابتلا به «کووید ۱۹» موج دوم را اکنون به نوعی پشت سر گذاشته است. مقامات وزارت بهداشت ایران طی روزهای گذشته نسبت به «موج سوم» شیوع ویروس کرونا هشدار داده بودند. از سوی دیگر مقامات اندونزی نیز در حالی که تنها سه ماه از رفع محدودیت های گسترده در این کشور برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا می گذرد تصمیم گرفته اند تا از روز دوشنبه بخشی از این محدودیت ها را بار دیگر در شهر جاکارتا به اجرا بگذارند.

بریتانیا نیز با افزایش بی سابقه موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا از ماه مه (اردیبهشت خرداد) تاکنون روبرو است. بنا به آمار رسمی بیش از ۳۵۰۰ بیمار مبتلا به «کووید ۱۹» روز جمعه در این کشور شناسایی شدند. مقامات بریتانیا گردهمایی های بیش از شش نفر را چه در بیرون از منازل و چه در درون خانه ها به استثنای موارد شرکت در مراسم ازدواج و خاکسپاری و حضور در مدارس و محیط های کار ممنوع کرده اند. شیوع ویروس جدید کرونا تاکنون جان حدود ۹۲۰ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است. این در حالی است که تاکنون بیش از ۲۸ میلیون مورد ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» نیز در سراسر جهان به ثبت رسیده است.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : یورونیوز
  09:36   سه شنبه 25 شهریور 1399  
 نظرات