اخبار   
 

 ممنوعیت سفر بدون تست کرونا و برخورد با متخلفان

مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد: بر اساس مصوبه‌ی اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا، همه‌ی شرکت‌های حمل‌ونقل جاده‌ایِ مسافری نباید اجازه‌ی سفر مسافران دارای تست کرونای مثبت را بدهند. وی افزود: همه‌ی شرکت‌ها موظف‌اند پیش از صدور بلیت اتوبوس، تاکسی و مینی‌بوس، کد ملی متقاضیان سفر را در سامانه‌ی وزارت بهداشت وارد کنند و تنها در صورت تأیید از سوی آن وزارتخانه، می‌توانند سفر جاده‌ای با وسائل حمل‌ونقل عمومی بین‌شهری داشته باشند ...

ممنوعیت سفر بدون تست کرونا و برخورد با متخلفان
■ از تاریخ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ هرگونه جابه‌جایی مسافر بدون دریافت نتیجه‌ی تست کرونا ممنوع است


مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام کرد: بر اساس مصوبه‌ی اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا، همه‌ی شرکت‌های حمل‌ونقل جاده‌ایِ مسافری نباید اجازه‌ی سفر مسافران دارای تست کرونای مثبت را بدهند، در غیر این صورت با آن‌ها برخورد خواهد شد. به گزارش ایسنا، علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اواخر هفته گذشته در نامه‌ای خطاب به همه زیر بخش‌های حمل و نقلی، اعلام کرد: در راستای اجرای بند (۷) مصوبه جلسه چهل و دوم ستاد ملی مدیریت کرونا، در مورد عدم جابجایی مسافران دارای تست کرونای مثبت و با عنایت به تسریع در قطع زنجیره انتقال کرونا، از تاریخ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ هر گونه جابجایی مسافر به صورت هوایی، زمینی، دریایی بدون دریافت نتیجه تست کرونا ممنوع است بدین منظور با توجه به پیاده سازی بستر فنی توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران لازم است با هماهنگی آن سازمان نسبت به برقراری ارتباط با بستر دولت الکترونیک آن سازمان اقدام و از این طریق استعلام لازم از پایگاه داده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شود.

داریوش باقر جوان - مدیرکل حمل ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای - در گفت‌وگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا به هیچ یک از مسافران مبتلا به ویروس کرونا اجازه سفر داده نمی‌شود و این مصوبه به همه شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای ابلاغ شده است. وی افزود: همه شرکت‌های حمل و نقلی موظف هستند پیش از صدور بلیت اتوبوس، تاکسی و مینی‌بوس برای مسافران، کد ملی آن‌ها را در سامانه مورد نظر وزارت بهداشت وارد کنند و در صورت مجاز بودن و تایید از سوی این وزارتخانه می‌توانند سفر جاده‌ای با وسائل حمل و نقل عمومی بین‌شهری داشته باشند.

مدیرکل حمل ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: در کنار این مصوبه پیش از این نیز غربالگری مسافران پیش از ورود به ترمینال‌های مسافری و تب سنجی از آن‌ها انجام می‌شد و اگر مسافری علائم بالینی داشته باشد اجازه سفر با وسائل حمل و نقل عمومی را به او نخواهیم داد. باقر جوان تاکید کرد: اگر هر یک از شرکت‌های حمل و نقلی یا متولیان امر در این زمینه تخلفی مرتکب شوند، و از مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا سرپیچی کنند، مرتکب تخلف و جرم شده و با آن‌ها برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  16:14   شنبه 24 آبان 1399  
 نظرات