اخبار   
 

 پلی‌استیشن ۲۵ ساله شد

به دنبال سی‌ساله شدنِ کنسول بازی «نینتندو»، اکنون کنسول بازی پلی‌استیشن سونی هم ۲۵ساله شده است. به گزارش «ورج»، بسیاری از کسانی که این روزها در حال نزدیک شدن به سال‌های میانی زندگیِ خود هستند، خاطرات خوشی از بازی با کنسول بازی پلی‌استیشن سونی دارند، که اواخر دهه‌ی ۹۰ میلادی به علت قابلیت‌های ویژه‌اش بسیار مورد توجه قرار گرفته بود ...

پلی‌استیشن ۲۵ ساله شد

به دنبال سی‌ساله شدنِ کنسول بازی «نینتندو»، اکنون کنسول بازی پلی‌استیشن سونی هم ۲۵ساله شده است. به گزارش «ورج»، بسیاری از کسانی که این روزها در حال نزدیک شدن به سال‌های میانی زندگیِ خود هستند، خاطرات خوشی از بازی با کنسول بازی پلی‌استیشن سونی دارند، که اواخر دهه‌ی ۹۰ میلادی به علت قابلیت‌های ویژه‌اش بسیار مورد توجه قرار گرفته بود. کنسول بازی پلی استیشن اولین بار در دسامبر سال ۱۹۹۴ به طور رسمی توسط سونی روانه بازار شد. البته برنامه ریزی برای تولید این کنسول بازی به اواخر دهه ۸۰ میلادی بازمی گردد.

در سال ۱۹۸۸ دو شرکت ژاپنی سونی و نینتندو برای تولید کنسول های بازی که قادر به اجرای سی دی باشند، تلاش کردند. در نهایت این دو شرکت بعد از مدتی همکاری تصمیم گرفتند به طور مستقل برنامه های خود را در این زمینه دنبال کنند. سونی سرانجام در سال ۱۹۹۱ مدل اولیه کنسول پلی استیشن را همراه با دیسک های ویژه طراحی کرد و بعد از سه سال آن را به تولید انبوه رساند. از این کنسول بازی برای پخش سی دی های صوتی و اطلاعات گرافیکی هم استفاده می شد.

این کنسول بازی، محصولی بسیار محبوب بود و تا ژوئیه سال ۲۰۰۸ بیش از ۱۰۲ میلیون واحد از آن به فروش رفت. سونی بعد از موفقیت مدل اولیه پلی استیشن، پلی استیشن ۲ را تولید کرد که در مارس سال ۱۹۹۹ به بازار آمد. این کنسول با فروش ۱۵۵ میلیون نسخه تا سال ۲۰۱۳ پرفروش‌ترین کنسول خانگی تاریخ است. سونی هم اکنون در حال برنامه ریزی برای عرضه پلی استیشن ۵ خود است.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری مهر
  12:45   یکشنبه 17 آذر 1398  
 نظرات