اخبار   
 

 آیفون‌های تازه دیرتر پیر می‌شوند

شرکت اپل با معرفی و عرضه‌ی آیفون‌های تازه موسوم به آیفون ۱۱، ادعا کرده است که باتری آن‌ها دیرتر مستهلک می‌شود و این شرکت توانسنه طول عمر باتری‌های آیفون‌های تازه را به خوبی بهبود ببخشد. به گزارش «انگجت»، در سال ۲۰۱۷ کاربران آیفون یک ویژگی نرم‌افزاری «باتری‌خور» را کشف کردند که به‌منظور جلوگیری از خاموش شدن تصادفی گوشی به دلیل پیری باتری در نظر گرفته شده بود. عدم شفافیت اپل پیرامون این برنامه، آن را به یک مشکل اساسی تبدیل کرده است ...

آیفون‌های تازه دیرتر پیر می‌شوند

شرکت اپل با معرفی و عرضه‌ی آیفون‌های تازه موسوم به آیفون ۱۱، ادعا کرده است که باتری آن‌ها دیرتر مستهلک می‌شود و این شرکت توانسنه طول عمر باتری‌های آیفون‌های تازه را به خوبی بهبود ببخشد. به گزارش «انگجت»، در سال ۲۰۱۷ کاربران آیفون یک ویژگی نرم‌افزاری «باتری‌خور» را کشف کردند که به‌منظور جلوگیری از خاموش شدن تصادفی گوشی به دلیل پیری باتری در نظر گرفته شده بود. عدم شفافیت اپل پیرامون این برنامه، آن را به یک مشکل اساسی تبدیل کرده است. اما اکنون گفته می‌شود پایگاه ۹to۵Mac کشف کرده است که این شرکت در حال حاضر جزئیات مربوط به سیستم بهینه سازی قدرت جدید موسوم به "همیشه روشن" را در آیفون ۱۱ در نظر گرفته است تا موجب افزایش طول عمر باتری شود.

این چارچوب جدید که اپل می‌گوید به طور خاص با ویژگی موجود در آیفون‌های قدیمی متفاوت است، از ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار برای جلوگیری استهلاک زیاد باتری آیفون و اختلال عملکرد آن همزمان با افزایش سن باتری استفاده می‌کند. در حالی که با این ابتکار اپل، اثرات اختلال عملکردی تا حد ممکن کاهش می‌یابد، پیر شدن باتری هنوز هم ممکن است در نهایت منجر به اثرات قابل توجه و موقتی شود.

اپل به استفاده طولانی از برنامه‌ها، کاهش توان داده‌های بی‌سیم، کم نور شدن پس زمینه یا کم شدن صدای بلندگو به عنوان نتایج احتمالی کاهش سلامتی باتری اشاره می‌کند. در حقیقت این ویژگی مدت زمان نگه داشتن شارژ را در کوتاه مدت توسط باتری بیشتر نمی‌کند، بلکه یک استراتژی بلند مدت است برای اینکه ظرفیت باتری آیفون تا حد ممکن بالا باقی بماند.

باتری‌های آیفون‌های جدید بسته به میزان استفاده از برنامه‌های پرمصرف می‌تواند تا چند روز دوام بیاورد. اما بعد از گذشت چند سال، اغلب فقط یک روز یا حتی گاهی اوقات بسیار کمتر شارژ نگه می‌دارند. این در حالی است که اپل برای تعویض یک باتری قدیمی، بسته به مدل آیفون، بین ۵۰ تا ۷۰ دلار دریافت می‌کند. در نهایت کاربران امیدوارند این ویژگی جدید باعث شود طول عمر باتری‌های آیفون ۱۱ افزایش یابد.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  12:21   دوشنبه 1 مهر 1398  
 نظرات