اخبار   
 

 ایران‌چک ۱۰۰هزار تومانی جدید، با حذف چهار صفر

بانک مرکزی اعلام کرد: ایران‌چک ۱۰۰هزار تومانی و اسکناس ۱۰هزار تومانی جدید با طراحی و ویژگی‎های امنیتی نوین به‌زودی توزیع خواهد شد. به گزارش ایسنا، ایران‌چک ۱۰۰هزار تومانی جدید که با خصوصیات امنیتی نوین طراحی شده، در پاسخ به نیازهای مبادلاتی نقد هم‌میهنان عرضه خواهد شد. همچنین، اسکناس ۱۰هزار تومانی جدید در مقایسه با اسکناس‌های جاری از فاکتورهای امنیتی بالاتری برخوردار است ...

ایران‌چک ۱۰۰هزار تومانی جدید، با حذف چهار صفر

بانک مرکزی اعلام کرد: ایران‌چک ۱۰۰هزار تومانی و اسکناس ۱۰هزار تومانی جدید با طراحی و ویژگی‎های امنیتی نوین به‌زودی توزیع خواهد شد. به گزارش ایسنا، ایران‌چک ۱۰۰هزار تومانی جدید که با خصوصیات امنیتی نوین طراحی شده، در پاسخ به نیازهای مبادلاتی نقد هم‌میهنان عرضه خواهد شد. همچنین، اسکناس ۱۰هزار تومانی جدید در مقایسه با اسکناس‌های جاری از فاکتورهای امنیتی بالاتری برخوردار است.

طبق اعلام بانک مرکزی، برخی خصوصیات امنیتی ایران چک و اسکناس جدید مشتمل بر واتر مارک سه بعدی، الکتروتایپ، فایبرهای نامرئی فلورسنتی چند رنگ، نخ امنیتی با ویژگی تغییر طیف، چاپ نوری مغناطیسی و نوار طلایی درخشان است که احراز اصالت را برای عموم مردم تسهیل می کند. بر اساس این گزارش، بانک مرکزی به منظور آمادگی برای اجرای طرح حذف چهار صفر از پول ملی، اقدام به کم رنگ کردن چهار صفر در این اسکناس ها کرده است.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  11:45   شنبه 24 آبان 1399  
 نظرات