اخبار   
 

 مذاکره با چین برای ساخت فاز ۳ آزادراه تهران ـ شمال

مدیرکل دفتر امور مجریان آزادراه‌ها گفت: مذاکرات اولیه با چین انجام گرفته تا در قبال تهاتر نفت، کار مهندسی منطقه‌ی سه‌ی آزادراه تهران ـ شمال را اجرا کنند؛ با این همه، در قراردادها ذکر شده که برای این پروژه ۸۰ درصد از پیمانکاران ایرانی استفاده شود. محمود ملازینل امروز در جمع خبرنگاران درباره‌ی آزادراه تهران ـ شمال توضیح داد: ۸۶درصد مسیر پل و تونل بوده و ۶.۵کیلومتر آن تا سال ۱۴۰۰ ساخته شده و فردا نیز با حضور رییس‌جمهوری، ۱۵.۵ کیلومتر باقی‌مانده‌ی این مسیر بهره‌برداری می‌شود ...

مذاکره با چین برای ساخت فاز ۳ آزادراه تهران ـ شمال

مدیرکل دفتر امور مجریان آزادراه‌ها گفت: مذاکرات اولیه با چین انجام گرفته تا در قبال تهاتر نفت، کار مهندسی منطقه‌ی سه‌ی آزادراه تهران ـ شمال را اجرا کنند؛ با این همه، در قراردادها ذکر شده که برای این پروژه ۸۰ درصد از پیمانکاران ایرانی استفاده شود. محمود ملازینل امروز در جمع خبرنگاران درباره‌ی آزادراه تهران ـ شمال توضیح داد: ۸۶درصد مسیر پل و تونل بوده و ۶.۵کیلومتر آن تا سال ۱۴۰۰ ساخته شده و فردا نیز با حضور رییس‌جمهوری، ۱۵.۵ کیلومتر باقی‌مانده‌ی این مسیر بهره‌برداری می‌شود و از شنبه زیر بار ترافیک عمومی می‌رود.

وی با بیان اینکه فاز دو آزادراه تهران - شمال، ۱۰۰ درصد ایرانی ساخته شده‌ است، افزود: تمام تکنسین‌ها، پیمانکاران و تجهیزات ایرانی بوده و حتی جت‌فن‌ها هم ایرانی است. تاکنون ۵۱۰۰ میلیارد تومان برای این آزادراه هزینه شده و ارزش روز آن ۸۳۰۰ میلیارد تومان است. مدیرکل دفتر امور مجریان آزادراه‌ها توضیح داد: باند برگشت (شرقی) فاز دوی این آزادراه ۳۵ درصد پیشرفت دارد و و در صورت تامین اعتبار، تا پایان ۱۴۰۳ بهره‌برداری می‌شود. باند برگشت به علاوه تونل غربی البرز به ۱۴ هزار میلیارد ‌تومان اعتبار نیاز دارد. ملازینل درباره اقدامات انجام‌شده برای ساخت منطقه سوم آزادراه تهران - شمال گفت: کار مطالعاتی منطقه سه در حال انجام است و مذاکرات اولیه با چین انجام شده تا در قبال تهاتر نفت، کار مهندسی منطقه سه را اجرا کنند؛ با وجود این در قراردادها ذکر شده که برای این پروژه ۸۰ درصد از پیمانکاران ایرانی استفاده شود. وی خاطرنشان کرد: پروژه آزادراه تهران-شمال در قطعات یک، دو و چهار با تامین مالی ۵٠ درصدی دولت و ۵٠ درصد بنیاد مستضعفان ساخته می‌شود؛ اما در حال حاضر بنیاد در تامین مالی و آورده ۲۰۰۰ میلیارد تومان از دولت جلوتر است.


با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  13:26   چهارشنبه 14 تیر 1402  
 نظرات