اخبار   
 

 کرمانشاه ۲۴ ساعت پس از زمین‌لرزه

بیش از ۲۴ ساعت از زمین‌لرزه‌ی ۷.۳ریشتری کرمانشاه می‌گذرد؛ زلزله‌ای که طی آن و براساس آخرین آمارها، ۴۳۰ تن از هم‌میهنان جان خود را از دست دادند و بیش از ۷۱۵۰ نفر نیز مجروح شدند. به گزارش ایسنا، به‌رغم تلاش و بسیج همه‌ی دستگاه‌ها و سازمان‌ها، هنوز گروهی از هموطنانِ زلزله‌زده با مشکلاتی همچون کمبود چادر، قطعی آب و برق و... دست‌به‌گریبان هستند و سرمای هوا شرایط را برای این هم‌میهنان سخت‌تر کرده است ...

کرمانشاه ۲۴ ساعت پس از زمین‌لرزه

بیش از ۲۴ ساعت از زمین‌لرزه‌ی ۷.۳ریشتری کرمانشاه می‌گذرد؛ زلزله‌ای که طی آن و براساس آخرین آمارها، ۴۳۰ تن از هم‌میهنان جان خود را از دست دادند و بیش از ۷۱۵۰ نفر نیز مجروح شدند. به گزارش ایسنا، به‌رغم تلاش و بسیج همه‌ی دستگاه‌ها و سازمان‌ها، هنوز گروهی از هموطنانِ زلزله‌زده با مشکلاتی همچون کمبود چادر، قطعی آب و برق و... دست‌به‌گریبان هستند و سرمای هوا شرایط را برای این هم‌میهنان سخت‌تر کرده است.

در این زلزله دستکم ۱۲ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی به طور ۱۰۰ درصد تخریب شده و ۴۵ هزار واحد نیز نیازمند تعمیرات است و به گفته استاندار کرمانشاه، زلزله هفت شهر و ۱۹۳۰ روستای استان را در بر گرفت که برآورد خسارت وارد شده در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

همچنین با توجه به از بین رفتن تعدادی از بیمارستان‌های مناطقی مانند سرپل ذهاب و قصر شیرین که بیشترین آسیب را دیده‌اند، علاوه بر برپایی بیمارستان های صحرایی، بخشی از مصدومان به شهرهای همجوار و همچنین تهران اعزم شده‌اند. حال طبق اعلام سرپرست اورژانس کشور، عملیات امداد و نجات به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود.

مرتضی سلیمی-رئیس سازمان امداد ونجات هلال احمر – نیز ساعتی قبل اعلام کرد که بعید است کسی زیر آوار مانده باشد؛ چرا که ارزیابی‌ ۵۰۰ روستا انجام شده است. همچنین امیدواریم با توجه به تلاش‌های شبانه روزی، پوشش کامل امدادی و خدمت رسانی تا بعد از ظهر سه‌شنبه برقرار شود.

به گفته وی تاکنون بیش از ۱۰ هزار و ۳۹ تخته پتو و تعداد زیادی اقلام حیاتی مانند کنسرو،‌ چراغ والر و ... درمیان حادثه دیدگان توزیع شده است. اما تقاضا و نیازها بیشتر از اقلامی توزیعی است به نحوی که وزرای کشور و بهداشت در شورای هماهنگی مدیریت بحران که ساعاتی قبل در کرمانشاه برگزار شد، بر لزوم تامین امکانات و نیازهای ضروری زلزله‌زدگان در اسرع وقت تاکید کردند.

پیرحسین کولیوند رییس اورژانس کشور نیز با اشاره به راه‌اندازی بیمارستان‌های صحرایی از طرف نهادهای مختلف در مناطق زلزله‌زده اظهار کرد: تقریباً عملیات امداد و جست‌وجو تمام شده و کار تکمیل بیمارستان‌های صحرایی امروز سه شنبه انجام می‌شود. در حال حاضر نیز دارو، تجهیزات و دپوی خون به اندازه کافی وجود دارد.

وی ادامه داد: امروز سه شنبه کار سرکشی به روستاها و اقدامات لازم برای مصدومان سرپایی انجام می‌شود. همچنین تیم‌های بهداشت محیط و سلامت روان نیز مستقر می‌شوند.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر، مرتبط با موضوع در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  03:33   سه شنبه 23 آبان 1396  
 نظرات