اخبار   
 

 کرباسیان: اگر FATF تصویب نشود، وضعیت نامناسبی پیش می‌آید

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در صورت عدم تصویب FATF، فعالیت بانکی خارج از سوییفت را نمی‌توانیم انجام دهیم. به گزارش «خانه‌ی ملت»، مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست روز دوشنبه (۱۵‌ مرداد) فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه‌های توسعه‌ی کشور درباره‌ی ورود ارز پتروشیمی‌ها به بازار ارزی گفت: عمده‌ی مجتمع‌های پتروشیمی در اختیار وزارت دفاع، نفت، شستا و تأمین اجتماعی است و دولت به دنبال این است که به ارز پتروشیمی‌ها نظم دهد ...

کرباسیان: اگر FATF تصویب نشود، وضعیت نامناسبی پیش می‌آید

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در صورت عدم تصویب FATF، فعالیت بانکی خارج از سوییفت را نمی‌توانیم انجام دهیم. به گزارش «خانه‌ی ملت»، مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست روز دوشنبه (۱۵‌ مرداد) فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه‌های توسعه‌ی کشور درباره‌ی ورود ارز پتروشیمی‌ها به بازار ارزی گفت: عمده‌ی مجتمع‌های پتروشیمی در اختیار وزارت دفاع، نفت، شستا و تأمین اجتماعی است و دولت به دنبال این است که به ارز پتروشیمی‌ها نظم دهد.

وی با بیان اینکه دولت در موضوع بازگرداندن ارز جدی است، افزود: یکی از عواملی که می‌توانست به موفقیت گروه دوم ارزی کمک کند، بازگرداندن به موقع ارز پتروشیمی‌ها و فولادی‌ها بود؛ لذا در این موضوع حسابرسی‌ها به صورت تک به تک صورت می‌گیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام اینکه مرکزی در وزارت اقتصاد تشکیل شده که نوع نگرش آمریکا نسبت به تحریم‌های اعمالی علیه ایران را رصد می‌کند، بیان کرد: هفته گذشته یکی از کارشناسان آمریکایی و طراحان تحریم علیه ایران عنوان کرده که ترامپ نمی‌تواند اهداف تحریمی خود علیه ایران را پیاده کند، زیرا اگر نفت ایران تحریم شود، قیمت جهانی این محصول استراتژیک افزایش می‌یابد و با همان صادرات نفت کم، کمبود درآمد ایران جبران می‌شود.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به اینکه ۳ طرح و لایحه در کمیسیون اقتصادی مجلس درخصوص اصلاح نظام بانکی مطرح است، یادآور شد: امیدوارم این طرح سریع‌تر در صحن علنی مجلس بررسی شود، البته وزارت اقتصاد و بانک مرکزی نیز طرحی درباره اصلاح نظام بانکی دارند.

وی با بیان اینکه وزارت اقتصاد حدود ۳۳ پروژه در حوزه دولت الکترونیک تعریف کرده است، افزود: دولت درآمد مالیاتی را از ۲۸ هزار میلیارد تومان به ۹۶ هزار میلیارد تومان رسانده و در سیستم مالیاتی بالغ بر ۱.۳ رکورد ثبت کرده است.

وزیرامور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه مجلس باید در خصوص مبارزه با پولشویی به دولت کمک کند، تصریح کرد: هدف تحریم‌های آمریکا نظام بانکی کشور است و دولت سعی کرده پیوستن ایران به FATF را در حالت تعلیق نگه دارد و عنوان کرده که ۴ لایحه در مرحله اجرایی شدن است، اما اگر این لوایح تصویب نشود، ایران در لیست سیاه قرار می‌گیرد و وضعیتی نامناسب ایجاد می‌شود و فعالیت بانکی خارج از سوئیفت را نیز نمی‌تواند انجام دهد.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

این خبر را م افتخاری برای بخش خبرهای وبگاه فرستاده‌اند.
  منبع : وبگاه «عصر ایران»
  10:54   چهارشنبه 17 مرداد 1397  
 نظرات