اخبار   
 

 پژوهشگر ایرانی بنیاد «مکس‌پلانک» در میان جان‌باختگان سقوط هواپیمای اوکراینی

در پی سقوط دردناک هواپیمای اوکراینی و جان باختن شماری از دانشگاهیان نخبه‌ی کشورمان، بخش تحقیقات پلیمر بنیاد «مکس‌پلانک» در ماینتس آلمان، در بیانیه‌ای درگذشت «پانیذ سلطانی»، پژوهشگر ایرانیِ آن بنیاد را تسلیت گفت ...

پژوهشگر ایرانی بنیاد «مکس‌پلانک» در میان جان‌باختگان سقوط هواپیمای اوکراینی

در پی سقوط دردناک هواپیمای اوکراینی و جان باختن شماری از دانشگاهیان نخبه‌ی کشورمان، بخش تحقیقات پلیمر بنیاد «مکس‌پلانک» در ماینتس آلمان، در بیانیه‌ای درگذشت «پانیذ سلطانی»، پژوهشگر ایرانیِ آن بنیاد را تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیویورک تایمز، پانیذ سلطانی متولد سال ۱۳۷۰ بود و تحصیلات مقطع دکترای خود را در این موسسه سپری کرده بود. آن موسسه در بیانیه خود وی را فردی با استعداد و ارزشمند و مفید معرفی کرد و برای خانواده وی آرزوی صبر و بردباری کرد. پانیذ سلطانی که تنها ۲۹ سال داشت در روز چهارشنبه ۱۸ دی در پی سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی جان باخت.

پانیذ سلطانی مدرک کارشناسی خود در رشته مهندسی علوم مواد از دانشگاه علم و صنعت تهران اخذ نمود و سپس موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد علوم مواد از دانشگاه "آویرو" پرتغال و مدرک کارشناسی ارشد علوم مواد گرایش نانوتکنولوژی از موسسه "Advanced Functional Materials and Engineering (FAME)" شد. وی همچنین موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد علوم مواد از دانشگاه آگسبورگ آلمان نیز شده است. سلطانی مدرک دکترای رشته علوم مواد را از موسسه مکس پلانک اخذ کرده است. وی در سال ۲۰۱۵ پژوهشگر موسسه "KimiaJav Co "و از سال ۲۰۱۷ نیز پژوهشگر موسسه "مکس پلانک" بود.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  17:22   شنبه 21 دی 1398  
 نظرات