اخبار   
 

 تیم ایران با سربلندی به جام جهانی ۲۰۱۸ بدرود گفت

رویارویی تیم‌های ملی فوتبال ایران و پرتغال با تساوی یک بر یک به پایان رسید، تا تیم ملی کشورمان با ۴ امتیاز وداعی عزتمندانه با جام جهانیِ بیست‌ویکم داشته باشد ...

تیم ایران با سربلندی به جام جهانی ۲۰۱۸ بدرود گفت
■ توقف رونالدو و پرتغال برابر ایران
■ نمایش درخشان بیرانوند، سوژه‌ی رسانه‌های معتبر جهان
رویارویی تیم‌های ملی فوتبال ایران و پرتغال با تساوی یک بر یک به پایان رسید، تا تیم ملی کشورمان با ۴ امتیاز وداعی عزتمندانه با جام جهانیِ بیست‌ویکم داشته باشد.

ایران ۱- پرتغال ۱
داور: انریکه کاسرس از پاراگوئه
ورزشگاه: مردویا سارانسک
تعداد تماشاگر: بیش از ۴۰ هزار نفر
گل: کوارشما دقیقه ۴۵ برای پرتغال و کریم انصاری فرد در دقیقه ۹۰+۲ از روی نقطه پنالتی
کارت زرد: رافائل گوئررو، کوارشما و رونالدو از پرتغال، سردار آزمون و احسان حاج صفی از ایران
کارت قرمز: -

ترکیب ایران:
علیرضا بیرانوند، رامین رضاییان، سید مجید حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، احسان حاج صفی (میلاد محمدی ۵۶)، امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی(کریم انصاری‌فرد ۷۵)، علیرضا جهانبخش(سامان قدوس ۷۰)، وحید امیری، مهدی طارمی، سردار آزمون.

ترکیب پرتغال:
روی پاتریسیو، پپه، رافائل گررو، ژوزه فونته، کریستیانو رونالدو، آندره سیلوا، ژوائو ماریو (ژائو موتینیو ۸۴)، ویلیام، ریکاردو کوارشما (برناردو سیلوا ۷۰)، سدریک، آدرین سیلوا.

به گزارش ایسنا، تیم ملی ایران هر چند موفق شد کریستیانو رونالدو و یارانش را متوقف کند اما کسب ۴ امتیاز برای صعود از این گروه سخت در جام جهانی کافی نبود. مصاف دو تیم ایران و پرتغال درحالی برگزار شد که شاید تیم پرتغالی در داشتن مالکیت برتر بود اما شاگردان کارلوس کی‌روش تا آخرین لحظه شانس بالایی برای پیروزی داشتند و فشار زیادی روی دروازه پرتغال ایجاد کردند. در این میان قضاوت نه چندان خوب داور پاراگوئه‌ای در نتیجه پایانی موثر بود.

گزارش نیمه‌ی نخست:

- شوت محکم رونالدو در دقیقه سوم را بیرانوند با جاگیری مناسب در آغوش گرفت.
- در دقیقه ششم بازی فرصت نسبتا خوبی برای تیم ملی ایران به دست آمد ولی شوت وحید امیری با فاصله زیاد از کنار دروازه پرتغال راهی اوت شد.
- در دقیقه هشتم بازی بعد از اینکه بیرانوند و عزت اللهی دچار اشتباه شدند، فرصت مناسبی برای پرتغال ایجاد شد ولی شوت بازیکن این تیم با فاصله راهی اوت شد.
- فشار زیاد تیم پرتغال از دقیقه دهم تا بیستم باعث شد تا این تیم فرصت‌های نصفه و نیمه‌ای روی دروازه ایران بدست بیاورد ولی این فرصت‌ها باعث واکنش جدی بیرانوند نشد و مدافعان تیم ملی این توپ‌ها را به خوبی دفع می‌کردند.
- اعلام یک ضربه ایستگاهی به سود ایران در دقیقه ۲۲ با ضربه رامین رضائیان همراه شد و این بازیکن با یک شوت تلاش کرد دروازه پرتغال را باز کند ولی توپ او به اوت رفت.
- ارسال یک ضربه ایستگاهی در دقیقه ۳۴ از سوی حاج صفی با ضربه خوب عزت اللهی همراه شد ولی توپ در آغوش دروازه‌بان پرتغال جای گرفت.
- شوت از راه دور رونالدو در دقیقه ۴۰ را بیرانوند به راحتی در آغوش گرفت.
- شوت کات دار و دیدنی کوارشما در دقیقه ۴۵ به یک گل برای تیم پرتغال تبدیل شد.

گزارش نیمه‌ی دوم:

- با آغاز نیمه دوم تیم ملی فوتبال ایران برای جبران کار به جلو آمد ولی نگرانی از ضد حملات تیم پرتغال باعث شد تا شاگردان کی‌روش برای گلزنی به آب و آتش نزنند.
- اعلام یک ضربه پنالتی در دقیقه ۵۲ برای پرتغال باعث شد تا یک فرصت عالی برای گلزنی تیم پرتغال ایجاد شود ولی شوت رونالدو را بیرانوند با واکنشی دیدنی گرفت.
- ارسال عالی جهانبخش در دقیقه ۵۸ را په په به سختی راهی کرنر کرد.
- شوت رونالدو در دقیقه ۶۶ از کنار دروازه ایران به اوت رفت.
- فرصتی عالی برای ایران در دقیقه ۷۳ بدست آمد ولی شوت قدوس از کنار دروازه پرتغال راهی اوت شد.
- اعلام پنالتی برای ایران در دقیقه ۹۰+۲ و در ادامه کریم انصاری فرد با یک ضربه دقیق کار را به تساوی کشاند.
- فرصت عالی برای طارمی و ایران در دقیقه ۹۰+۵ ایجاد شد اما توپ او به کناره دروازه برخورد کرد تا تمام ایرانی‌ها در حسرت این موقعیت از دست رفته بمانند.

تیم ملی ایران هرچند موفق شد پرتغال قهرمان اروپا را با نتیجه یک بر یک متوقف کند اما کسب ۴ امتیاز برای صعود از این گروه سخت کافی نبود.

وضعیت جدول گروه B در پایان دور مقدماتی:در این گروه اسپانیا پس از تساوی ۲ بر ۲ مقابل مراکش با ۵ امتیاز صدرنشین شد و پرتغال با همین امتیاز در رده دوم قرار گرفت. تفاضل گل دو تیم نیز برابر بود و اسپانیا بخاطر گل زده بیشتر صدرنشین شد. ایران نیز با شایستگی و کسب ۴ امتیاز در رده سوم قرار گرفت و مراکش با یک امتیاز چهارم شد.

با این شرایط اسپانیا در مرحله بعد با روسیه بازی می کند و پرتغال حریف اروگوئه شد.

نمایش درخشان بیرانوند، سوژه‌ی رسانه‌های معتبر جهان

نمایش درخشان علیرضا بیرانوند برابر پرتغال، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت.
به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران با تساوی یک بر یک برابر پرتغال از راهیابی به مرحله بعد جام جهانی باز ماند. در این مسابقه علیرضا بیرانوند دروازه‌بان ایران عملکرد خوبی داشت و ضمن مهار پنالتی کریستیانو رونالدو چند بار دروازه تیم ملی را نجات داد.

سایت‌های معتبر اروپا از جمله تلگراف، بیلد آلمان، ایندیپندنت، گاردین و لوموند فرانسه با اشاره به نمایش درخشان بیرانوند نوشتند: دروازه‌بان ایران که در ابتدا، زندگی سختی داشت و مجبور بود در خیابان بخوابد و پناهگاهی نداشت، توانست در جام جهانی نامی برای خود دست و پا کند و پنالتی بازیکنی چون کریستیانو رونالدو را بگیرد که بهترین بازیکن فوتبال جهان محسوب می‌شود.

علیرضا بیرانوند همچنین تبدیل به اولین دروازه‌بان ایران در تاریخ جام‌های جهانی شد که توانست یک پنالتی مهار کند.ـ در همین زمینه :
پیکار دلاورانه‌ی فرزندان ایران درنبردی که یک ـ هیچ به سود اسپانیا به پایان رسید
گزارش جامع تصویری از پیروزی تیم فوتبال ایران بر مراکش و بازتاب‌هایش

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  08:45   سه شنبه 5 تیر 1397  
 نظرات