اخبار   
 

 «دولت همه‌ی ابزارهای لازم برای سامان‌دهی بازار مسکن را در اختیار دارد»

یک عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر دولت ساخت مسکن را با جدیت دنبال کند و در کنار آن اخذ مالیات از خانه‌های خالی اجرایی شود، التهاب از فضای بازار مسکن برداشته خواهد شد. عادل نجف‌زاده با بیان این که مجلس همه‌ی ابزارهای مورد نیاز نظارتی را برای کنترل بازار مسکن در اختیار دولت قرار داده است، تصریح کرد: در قانون جهش تولید مسکن، تأمین زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن، به‌ویژه اخذ زمین از نهادهایی که زمین‌هایی در اختیار داشتند و از آن استفاده نمی‌کردند، پیش‌بینی شده است ...

«دولت همه‌ی ابزارهای لازم برای سامان‌دهی بازار مسکن را در اختیار دارد»

یک عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اگر دولت ساخت مسکن را با جدیت دنبال کند و در کنار آن اخذ مالیات از خانه‌های خالی اجرایی شود، التهاب از فضای بازار مسکن برداشته خواهد شد. عادل نجف‌زاده درباره‌ی وضعیت بازار مسکن، با بیان این که مجلس همه‌ی ابزارهای مورد نیاز نظارتی را برای کنترل بازار مسکن در اختیار دولت قرار داده است، تصریح کرد: در قانون جهش تولید مسکن، تأمین زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن، به‌ویژه اخذ زمین از نهادهایی که زمین‌هایی در اختیار داشتند و از آن استفاده نمی‌کردند، پیش‌بینی شده است. در کنار این مورد، نظام تأمین مالی برای ساخت مسکن با تشکیل صندوق ملی مسکن در نظر گرفته شده است. وی در ادامه اظهار کرد: تاکید رئیس جمهور برای ساخت مسکن نیز حاکی از علاقه دولت برای کنترل بازار مسکن است. در عین حال مجلس، قانون مالیات بر خانه های خالی را نیز به تصویب رسانده است.

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ تمام ابزارهای لازم برای ساماندهی بازار مسکن در اختیار دولت قرار گرفته است و از نظر بنده دولت به راحتی می تواند در کنترل قیمت ها در بازار مسکن ایفای نقش کند. نجف زاده تصریح کرد: از آنجا که در ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال توفیق چندانی حاصل نشده است، بین عرضه و تقاضا در بازار مسکن مشکل اساسی وجود دارد. نگاه بنده این است که اگر قانون جهش تولید مسکن به طور جدی اجرایی شود، دولت نیز ساخت مسکن را به نحو جدی شروع کند و در کنار آن بحث مالیات بر خانه های خالی نیز به طور جدی دنبال شود، التهاب از فضای بازار مسکن برداشته خواهد شد.


با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  09:54   سه شنبه 16 خرداد 1402  
 نظرات