اخبار   
 

 «گوگل» خبرهای وبگاه‌های نامعتبر را نمایش نمی‌دهد

تلاش «گوگل» برای مقابله با اخبار جعلی و قلابی وارد مراحل تازه‌ای شده و این شرکت قصد دارد دیگر در بخش اخبار خود، مطالب وبگاه‌هایی را که کشور اصلی محل اداره‌ی آن‌ها آشکار نیست، نمایش ندهد ...

«گوگل» خبرهای وبگاه‌های نامعتبر را نمایش نمی‌دهد

تلاش «گوگل» برای مقابله با اخبار جعلی و قلابی وارد مراحل تازه‌ای شده و این شرکت قصد دارد دیگر در بخش اخبار خود، مطالب وبگاه‌هایی را که کشور اصلی محل اداره‌ی آن‌ها آشکار نیست، نمایش ندهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، گوگل خط مشی های خبری خود را به روز و تصریح کرده که از این پس مطالب سایت هایی که نام کشور مبدا اصلی محل فعالیت خود را اعلام نکرده یا مخفی می کنند را نمایش نمی دهد. همچنین اگر مشخص شود سایتی کشور مبدا محل فعالیت خود را به هر دلیل اشتباه اعلام کرده، دیگر مطالب آن در بخش اخبار گوگل نمایش داده نشده و در دسترس نخواهد بود.

پیش از این گوگل ادعا کرده بود برخی سایت های روسی خود را آمریکایی جا زده و با انتشار اخبار جعلی برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی مردم آمریکا تلاش کرده اند.

سخنگوی گوگل در این مورد گفته است: این شرکت سیاست های خود را به طور مرتب به روز می کند تا با تحولات دنیای وب همراه و هماهنگ باشد و به مردم تضمین دهد که آنها می توانند دریابند اخبار آنلاین از چه منبعی در اختیارشان قرار می گیرند.

از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا برخی سیاستمداران این کشور، روس ها را به سواستفاده از شبکه های اجتماعی آمریکایی و سایت های پرطرفدار این کشور به منظور دستکاری افکار عمومی و تاثیرگذاری بر نتایج انتخابات ریاست جمهوری متهم می کنند، اما روس ها این اتهامات را تکذیب می کنند.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر، مرتبط با موضوع در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری مهر
  19:29   یکشنبه 26 آذر 1396  
 نظرات