اخبار   
 

 تغییر لوگوی گوگل در زادروز دومین بانوی مهندس جهان

امروز گوگل لوگوی خود را به مناسبت زادروز دومین بانوی مهندس جهان تغییر داد. به گزارش ایسنا، امروز گوگل لوگوی خود را به مناسبت زادروز «الیسا لئونیدا زامفیرسکو» (Elisa Leonida Zamfirescu ) تغییر داد. وی نخستین مهندسِ زنِ رومانی و دومین مهندس زن جهان بود ...

تغییر لوگوی گوگل در زادروز دومین بانوی مهندس جهان

امروز گوگل لوگوی خود را به مناسبت زادروز دومین بانوی مهندس جهان تغییر داد. به گزارش ایسنا، امروز گوگل لوگوی خود را به مناسبت زادروز «الیسا لئونیدا زامفیرسکو» (Elisa Leonida Zamfirescu ) تغییر داد. وی نخستین مهندسِ زنِ رومانی و دومین مهندس زن جهان بود.

«الیسا لئونیدا زامفیرسکو» در تاریخ ۱۰ نوامبر ۱۸۸۷ میلادی در رومانی متولد شد. وی در سال ۱۹۰۹ میلادی به پذیرش دانشگاه فنی برلین درآمد و در سال ۱۹۱۲ میلادی در رشته مهندسی فارغ‌التحصیل شد. درابتدا این‌گونه تصور می‌شد که زامفیرسکو اولین مهندس زن جهان است ولی بعدها مشخص شد که شش سال قبل‌تر"آلیس پری" در رشته مهندسی فارغ‌التحصیل شده است.

«زامفیرسکو» پس از بازگشت به رومانی در موسسه زمین شناسی رومانی مشغول به کار شد. وی پس از جنگ جهانی اول رهبری چندین آزمایشگاه زمین شناسی را بر عهده گرفت و در این مدت مطالعات متعددی روی زغال سنگ، کروم، گاز طبیعی، بوکسیت و مس انجام داد. وی حتی به آموزش فیزیک و شیمی نیز پرداخت.

این زن مهندس در سال ۱۹۶۳ در ۷۵ سالگی بازنشسته شد و در نهایت در تاریخ ۲۵ نوامبر ۱۹۷۳ میلادی در ۸۶ سالگی درگذشت.

با کلیک بر روی هر تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی هر تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

ـ در همین زمینه :
گوگل با تغییر لوگو برای پیوستن به آلفابت آماده شد
تازه‌ترین لوگوی گوگل: پاس‌داشتِ نخستین بانوی اخترشناسِ آمریکا
زادروز پروفسور میرزاخانی «روز جهانی زن در ریاضیات» نام‌گذاری شد
تغییر لوگوی گوگل به افتخار مکس بورن

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  15:45   شنبه 19 آبان 1397  
 نظرات