اخبار   
 

 روند صعودی کرونا در تهران / درخواست اجرای ساعتِ کاریِ شناور در پایتخت

معاون برنامه‌ریزی ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران نسبت به روند افزایشی کرونا در برخی شهرها و از جمله پایتخت هشدار داد و شناور شدنِ ساعت کاری ادارات را خواستار شد. علی ماهر گفت: آمار در بسیاری شهرها در حال بازگشت به نقطه‌ی اوج است. وی نسبت به اوج‌گیری آمار فوتی‌ها طی هفته‌های آینده هشدار داد و افزود: پروتکل‌ها در محدوده‌های شهری همچون مترو جواب نمی‌دهد و مردم باز هم در فضای بسیار نزدیک به یکدیگر تردد می‌کنند ...

روند صعودی کرونا در تهران
■ درخواست اجرای ساعتِ کاریِ شناور در پایتخت


معاون برنامه‌ریزی ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران نسبت به روند افزایشی کرونا در برخی شهرها و از جمله پایتخت هشدار داد و شناور شدنِ ساعت کاری ادارات را خواستار شد. علی ماهر گفت: بسیاری مردم به‌رغم هشدارها این بیماری را نادیده گرفته‌اند و آمار در بسیاری شهرها در حال بازگشت به نقطه‌ی اوج است. وی نسبت به اوج‌گیری آمار فوتی‌ها طی هفته‌های آینده هشدار داد و افزود: اگر با رعایت ۸۶ پروتکل ابلاغی کار می‌کردیم، طبیعتاً میزان ابتلا نباید افزوده می‌شد، ولی احتمالاً پروتکل‌ها غیرقابل‌اجراست. این پروتکل‌ها در محدوده‌های شهری همچون مترو جواب نمی‌دهد و مردم باز هم در فضای بسیار نزدیک به یکدیگر تردد می‌کنند.

ماهر با اعلام اینکه به نظر می رسد که باید به سمت شرایط قرنطینه‌ای شدیدتر پیش رویم، تاکید کرد: وضعیت فعلی به هیچ وجه مطلوب نیست. کاهش هزار نفر بستری به کمتر از ۳۰۰ مورد در روز، ناشی از قرنطینه، سخت گیری‌ها و رعایت مردم بود که تا ۲۳ فروردین ادامه داشت. با ابلاغ پروتکل‌ها و باز شدن اصناف، مردم پروتکل‌ها را به دست فراموشی سپردند. شاید هم برای بازگشت مردم به جامعه اندکی زود بود. وی بازگشایی ها را ناشی از درخواست طیفی از مردم و کسبه آسیب دیده عنوان کرد و گفت: ستاد کرونای تهران پیشنهاد کرد ساعت اداری شناور شود و این پیشنهاد را به شورای شهر انتقال داده‌ایم که قطعا کمک کننده است و امیدواریم تصویب شود. وی که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، تاکید کرد: مردم نباید قضیه را تمام شده بدانند و باید تا جایی که می‌توانند رعایت کنند. اگر همه از ماسک استفاده و فاصله مناسب را رعایت کنند، مطمئن باشید اتفاقی برای هیچکس نمی افتد.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  12:06   یکشنبه 21 اردیبهشت 1399  
 نظرات