اخبار   
 

 چرا سکه یک‌شبه ۶۶هزار تومان گران شد؟

عضو هیأت‌مدیره‌ی اتحادیه‌ی طلا و جواهر تهران از افزایش ۶۶هزار تومانی بهای سکه‌ی تمام از دیروز تا امروز خبر داد و گفت: افزایش تقاضا و بالا رفتن نرخ دلار مهم‌ترین تأثیر را در جهش قیمت سکه داشته و تورمِ پدیدآمده، باعث شده مردم نقدینگی خود را به طلا و سکه تبدیل کنند ...

چرا سکه یک‌شبه ۶۶هزار تومان گران شد؟

عضو هیأت‌مدیره‌ی اتحادیه‌ی طلا و جواهر تهران از افزایش ۶۶هزار تومانی بهای سکه‌ی تمام از دیروز تا امروز خبر داد و گفت: افزایش تقاضا و بالا رفتن نرخ دلار مهم‌ترین تأثیر را در جهش قیمت سکه داشته و تورمِ پدیدآمده، باعث شده مردم نقدینگی خود را به طلا و سکه تبدیل کنند.

به گزارش ایسنا، قیمت طلا و سکه در روزهای گذشته با جهش قابل توجهی همراه شده است، به طوری که قیمت سکه به بیش از یک میلیون و ۸۳۰ هزار تومان و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۱۷۰ هزار تومان رسیده که هر دو نرخ بی سابقه هستند.

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایسنا، درباره دلایل این جهش قیمت اظهار کرد: از روز گذشته افزایش قیمت سکه هم‌ زمان با تقاضایی که در بازار به وجود آمد باعث افزایش شدید قیمت سکه شد؛ به طوری که امروز برای اولین بار قیمت سکه به یک میلیون و ۸۳۰ هزار تومان رسیده است.

در بازار فروشنده نیست، ولی خریدار چرا !

وی ادامه داد: در اصل از دیروز تا امروز قیمت سکه تمام ۶۶ هزار تومان افزایش پیدا کرده است و بزرگترین عامل این افزایش قیمت، بالا رفتن نرخ دلار است که باعث شده قیمت سکه به این شکل در آید و از طرفی هر گرم طلای ۱۸ عیار هم به ۱۷۰ هزار تومان برسد.

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران افزود: پیش فروش سکه تاثیرچندانی بر بازار نداشته اما متقاضی را بیشتر کرده است. کسانی هستند که اکنون در حال تبدیل نقدینگی به طلا و ارز هستند و التهاباتی که در جهت افزایش قیمت ارز دامن زده شده است، جو روانی را به وجود آورده و تقاضا را در بازار افزایش داده است.

به گفته کشتی‌آرای، در حال حاضر فروشنده نیست ولی خریدار وجود دارد. مردم با توجه به اینکه تورمی را در سال جدید شاهد هستند باعث شده نقدینگی‌شان را به طلا و سکه تبدیل کنند.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر، مرتبط با موضوع در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  18:49   یکشنبه 19 فروردین 1397  
 نظرات