اخبار   
 

 دیدگاه «بیل گیتس» درباره‌ی آینده‌ی «ChatGPT»

«بیل گیتس»، بنیادگذار شرکت بزرگ مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین افراد جهان، به‌تازگی از سه روشی که گمان می‌کند ChatGPT و هوش مصنوعی می‌تواند برای مردم سودمند باشد، نام برده است. به گزارش «بیزینس اینسایدر»، فناوری ChatGPT، یک ربات چت است که استارت‌آپ «OpenAI» خبر آن را در ماه نوامبر منتشر کرد. این فناوری با یادگیری حجم عظیمی از داده‌ها کار می‌کند تا دریابد که چگونه به هر درخواست کاربر مانند یک انسان پاسخ دهد ...

دیدگاه «بیل گیتس» درباره‌ی آینده‌ی «ChatGPT»

«بیل گیتس»، بنیادگذار شرکت بزرگ مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین افراد جهان، به‌تازگی از سه روشی که گمان می‌کند ChatGPT و هوش مصنوعی می‌تواند برای مردم سودمند باشد، نام برده است. به گزارش «بیزینس اینسایدر»، فناوری ChatGPT، یک ربات چت است که استارت‌آپ «OpenAI» خبر آن را در ماه نوامبر منتشر کرد. این فناوری با یادگیری حجم عظیمی از داده‌ها کار می‌کند تا دریابد که چگونه به هر درخواست کاربر مانند یک انسان پاسخ دهد. این فناوری، اطلاعات را مانند یک موتور جست‌وجو یا نثر را مانند یک رمان‌نویس مشتاق ارائه می‌کند.

به گزارش رویترز، شرکت «مایکروسافت»(Microsoft) یک میلیارد دلار در OpenAI سرمایه‌گذاری کرده است و به دنبال افزایش آن نیز بوده است. طبق گزارش‌ها، مبلغ این سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلار بوده است. مایکروسافت نیز اخیرا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که قصد دارد ChatGPT را برای مشتریان محاسبات فضای ابری خود به بازار عرضه کند.

بیل گیتس اخیرا در گفتگو با فوربس گفت که پیشرفت هوش مصنوعی در سال گذشته از جمله ChatGPT او را هیجان زده می‌کند. گیتس افزود که استفاده از آن به عنوان معلم ریاضی یا ارائه توصیه‌های پزشکی به مناطق محروم فوق‌العاده خواهد بود. بنیانگذار مایکروسافت گفت که او اغلب از ChatGPT برای کارهای سرگرم کننده مانند نوشتن شعر استفاده می‌کند. او در مصاحبه اخیر خود به فوربس اظهار کرد که درباره ChatGPT و تمام پیشرفت‌های سال گذشته در زمینه هوش مصنوعی هیجان زده است.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

گیتس گفت: این بسیار خارق العاده است که فکر کنیم هوش مصنوعی می‌تواند همانند یک معلم خصوصی ریاضی در دسترس دانش آموزان شهری باشد یا توصیه‌های پزشکی برای افرادی که در آفریقا زندگی می‌کنند و در طول زندگی خود معمولاً هرگز نمی‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند، ارائه کند. به گفته گیتس، کارکنان کافی برای انجام اینگونه کارها وجود ندارد بنابراین هوش مصنوعی می‌تواند به رفع این نیاز کمک کند. گیتس گفت که دوست دارد از ChatGPT، برای موارد سرگرم کننده از جمله نوشتن شعر زمانی که با دوستانش است، حتی اگر دلیل اصلی او آزمایش ChatGPT برای اهداف جدی است، استفاده کند. او گفت: این واقعیت که شما می‌توانید بگویید خوب این جمله را مانند شکسپیر بنویس و ChatGPT این کار را انجام می‌دهد لذت بخش است. وی افزود که پس از خواندن اشعار ChatGPT، اعتراف می‌کند که نمی‌توانسته خودش آن‌ها را بنویسد.

گیتس گفت به رغم خروج از هیئت مدیره مایکروسافت در سال ۲۰۲۰، هنوز با افراد بخش محصولات این شرکت در مورد هوش مصنوعی صحبت می‌کند. گیتس گفت از زمانی که شروع به یادگیری این نرم‌افزار کرده است به هوش مصنوعی بیشتر علاقه‌مند شده است. گیتس به رغم اینکه تحت تأثیر شعر ChatGPT قرار گرفته بود، آن را واقعا ناقص و تا حدی غیرقابل درک خواند. او همچنین گفت که دیده است که ChatGPT در مورد مسائل ریاضی اشتباه می‌کند. گیتس گفت: هوش مصنوعی قرار است مورد بحث قرار گیرد و افزود که این موضوع داغ‌ترین موضوع سال ۲۰۲۳ خواهد بود و توانایی تغییر بازار کار را دارد، اما ممکن است از کنترل خارج شود یا در مسیر اشتباه قرار گیرد.


  منبع : خبرگزاری ایسنا
  08:54   پنجشنبه 20 بهمن 1401  
 نظرات    
 
گروه نرم‌افزاری سازه 13:27 سه شنبه 2 اسفند 1401
0
 گروه نرم‌افزاری سازه

c321484_MostlyFree.jpg