اخبار   
 

 به برآورد سازمان جهانی بهداشت، ویروس کرونا چه مدت دیگر با ماست؟

پرسشی که این روزها در ذهن همه است، این است که ویروس کرونا چه مدت دیگر با نوع بشر است و روزی که این ویروس از اجتماعات رخت برمی‌بندد و اندک‌اندک به فراموشی سپرده می‌شود، کی فرا می‌رسد؟ «تدروس آدهانوم»، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، روز آدینه، ۲۱ اوت، در تازه‌ترین اظهارنظر خود گفت: ویروس کرونا همچنان با ماست و در کم‌تر از دو سال دیگر از جوامع رخت برخواهد بست ...

به برآورد سازمان جهانی بهداشت، ویروس کرونا چه مدت دیگر با ماست؟

پرسشی که این روزها در ذهن همه است، این است که ویروس کرونا چه مدت دیگر با نوع بشر است و روزی که این ویروس از اجتماعات رخت برمی‌بندد و اندک‌اندک به فراموشی سپرده می‌شود، کی فرا می‌رسد؟ «تدروس آدهانوم»، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت، روز آدینه، ۲۱ اوت، در تازه‌ترین اظهارنظر خود گفت: ویروس کرونا همچنان با ماست و در کم‌تر از دو سال دیگر از جوامع رخت برخواهد بست.

آقای آدهانوم با یادآوری شیوع آنفلونزای اسپانیایی، بیماری همه‌گیری که در سال ۱۹۱۸ میلادی اروپا و آمریکا را در بر گرفت و جان بیش از ۵۰ میلیون نفر را ستاند، گفت که مهار این بیماری دو سال طول کشید. مدیر کل سازمان جهانی بهداشت بهم پیوستگی جوامع در عصر کنونی را یکی از دلیل عمده شیوع ویروس کرونا خواند و همزمان امیدوارنه گفت:« در عین حال ما امروز دانش و تکنولوژی این را داریم تا ویروس کرونا را متوقف کنیم.»

ویروس مرگبار کرونا که برای نخستین بار ۲۴ آذر ۱۳۹۸ خورشیدی (۱۵ دسامبر ۲۰۱۹ میلادی) در شهر «ووهان» چین گزارش شد و بتدریج به دیگر کشورها سرایت کرد تا پایان روز جمعه ۲۱ اوت ۲۰۲۰ میلادی بیش از ۲۳ میلیون نفر را در سراسر جهان مبتلاء کرده و جان بیش از ۸۰۰ هزار نفر را گرفته است.

برخی کشورها و نیز نهادهای تحقیقاتی ادعا می‌کنند یا موافق به ساخت واکسن ویروس کرونا شده‌اند و در شرف تولید انبوه آن هستند و یا در مراحل پایانی ساخت آن هستند. اما تا به امروز واکسنی که به بازار دارو عرضه شده و تایید کشورها، نهادهای تحقیقاتی معتبر و یا نهادهای تصمیم‌گیر پزشکی و بهداشتی همچون سازمان جهانی بهداشت را داشته باشد، وجود ندارد.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : یورونیوز
  07:29   یکشنبه 2 شهریور 1399  
 نظرات