اخبار   
 

 نگاهی به تغییرات نرخ دلار در بهار امسال

اطلاعات بانک مرکزی از نرخ دلار در بهار امسال نشان می‌دهد که قیمت فروش این ارز در بازار آزاد نسبت به زمستان سال گذشته معادل ۸۴.۹درصد افزایش یافته است. به گزارش ایسنا، بانک مرکزی در گزارشی نرخ فروش دلار در بازار بین‌بانکی و بازار آزاد در بهار امسال را اعلام کرده، که بر پایه‌ی آن، در فروردین‌ماه دلار در بازار بین‌بانکی معادل ۴۲۰۰ تومان فروخته می‌شد و در همین ماه قیمتِ این ارز در بازار آزاد ۱۵هزار و ۸۱۸ تومان بود ...

نگاهی به تغییرات نرخ دلار در بهار امسال

اطلاعات بانک مرکزی از نرخ دلار در بهار امسال نشان می‌دهد که قیمت فروش این ارز در بازار آزاد نسبت به زمستان سال گذشته معادل ۸۴.۹درصد افزایش یافته است. به گزارش ایسنا، بانک مرکزی در گزارشی نرخ فروش دلار در بازار بین‌بانکی و بازار آزاد در بهار امسال را اعلام کرده، که بر پایه‌ی آن، در فروردین‌ماه دلار در بازار بین‌بانکی معادل ۴۲۰۰ تومان فروخته می‌شد و در همین ماه قیمتِ این ارز در بازار آزاد ۱۵هزار و ۸۱۸ تومان بود.

علاوه براین، در اردیبشهت امسال نیز نرخ فروش دلار در بازار بین بانکی و بازار آزاد به ترتیب معادل ۴۲۰۰ و ۱۶ هزار و ۱۹۳ تومان بوده است. همچنین، طبق این گزارش دلار در اسفند ماه در بازار بین بانکی معادل ۴۲۰۰ تومان و در بازار آزاد به قیمت ۱۷ هزار و ۵۵ تومان فروخته شده است. بنابراین، دلار در بازار بین بانکی با نرخ ۴۲۰۰ تومان و در بازار آزاد با میانگین نرخ ۱۶ هزار و ۵۲۲ تومان در بهار سال جاری معامله شده است.

طبق این گزارش، از آنجاکه در سه ماهه پایانی پارسال نرخ فروش دلار در بازار بین بانکی ۴۲۰۰ تومان و در بازار آزاد نیز به طور متوسط ۱۴ هزار و ۲۹ تومان بوده است، در مقایسه با بهار امسال در بازار آزاد با ۸۴.۹ درصد رشد مواجه شده است. علاوه براین، در این مدت نرخ این ارز در بازار بین بانکی نیز نسبت به زمستان پارسال تغییری نکرده و ثابت مانده است.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  11:16   شنبه 11 مرداد 1399  
 نظرات