اخبار   
 

 «کووید پارتی» جانِ مرد ۳۰ساله‌ای را که گمان می‌کرد کرونا شوخی است، گرفت

مقام‌های پزشکی ایالت تگزاس آمریکا می‌گویند برگزاری «کووید پارتی» در آمریکا باعث جان باختنِ مردی ۳۰ساله در این ایالت شده است. کوویدپارتی به مهمانی‌ای گفته می‌شود که افراد در آن‌ها شرکت می‌کنند تا ثابت کنند ویروس کرونا وجود ندارد و تنها یک شایعه است و نیازی به قرنطینه نیست و هیچ خطری جان آن‌ها را تهدید نمی‌کند. رییس این بیمارستان در «سن‌آنتونیو» می‌گوید فرد جان‌باخته درست پیش از درگذشت گفته است: «من گمان می‌کردم کرونا یک شوخی و فریب است، اما اشتباه می‌کردم» ...

«کووید پارتی» جانِ مرد ۳۰ساله‌ای را که گمان می‌کرد کرونا شوخی است، گرفت

مقام‌های پزشکی ایالت تگزاس آمریکا می‌گویند برگزاری «کووید پارتی» در آمریکا باعث جان باختنِ مردی ۳۰ساله در این ایالت شده است. کوویدپارتی به مهمانی‌ای گفته می‌شود که افراد برای آن که ثابت کنند ویروس کرونا وجود ندارد و تنها یک شایعه است، در آن شرکت می‌کنند. افراد در این مهمانی‌ها شرکت می‌کنند تا بگویند نیازی به قرنطینه نیست و هیچ خطری جان آن‌ها را تهدید نمی‌کند. دکتر «جین اپل‌بای»، رییس یک بیمارستان در «سن‌آنتونیو» می‌گوید فرد جان‌باخته درست پیش از درگذشت، در چشمان پرستاران نگاه کرده و گفته است: «من گمان می‌کردم کرونا یک شوخی و فریب است، اما اشتباه می‌کردم». این پزشک متخصص ادامه می‌دهد: «ما سعی می‌کنیم نمونه‌هایی از دنیای واقعی را برای افراد جامعه به اشتراک بگذاریم تا به آنها بگوییم خطر ویروس کرونا بسیار جدی است و به راحتی می‌تواند گسترش یابد.»

مقام‌های پزشکی در آمریکا می‌گویند در هفته‌های اخیر دامنه سنی وسیع‌تری در اثر ابتلا به ویروس کرونا درگیر این بیماری مهلک شده‌اند به طوری که اخیرا تعداد جوانانی با سن‌های ۲۰ و ۳۰ سال درگیر کووید-۱۹ شده‌اند شدیدا افزایش یافته است. اوضاع شیوع ویروس کرونا در ایالت تگزاس آمریکا شدیدا نگران‌کننده گزارش شده است به طوری که این ایالت همچنان رکورد بیشترین شمار موارد فوتی در اثر ویروس کرونا را جابه‌جا می‌کند. مقام‌های بهداشتی این ایالت می‌گویند روز یکشنبه ۱۲ ژوئیه حدود ۸۲۰۰ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید-۱۹ ثبت کرده‌اند. این در حالی‌ست که ۸۰ نفر هم از این تعداد جان خود را از دست داده‌اند. با وجود آمار بالای شیوع ویروس کرونا در تگزاس، گرگ ابوت، فرماندار جمهوری‌خواه این ایالت با قرنطینه مخالف است و می‌گوید این اتفاق باید آخرین راه‌حل باشد. تا کنون بیش از ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در ایالات متحده به ویروس کرونا آلوده شده‌اند. از این تعداد حدود ۱۳۷ هزار و ۸۰۰ نفر نیز جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از دست داده‌اند.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : یورونیوز
  08:46   چهارشنبه 25 تیر 1399  
 نظرات