اخبار   
 

 صدور شناسنامه‌ی فنی ـ ملکیِ ساختمان از سوی سازنده‌ی ذی‌صلاح، الزامی شد

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران به فاصله‌ی یک روز پس از آن که با انتشار نامه‌ای بر روی خروجی پایگاه اطلاعی‌رسانی‌اش به‌کارگیری مجری ذی‌صلاح را الزامی کرد، با انتشار نامه‌ای خطاب به مهندسانِ ناظرِ حقیقی و حقوقیِ سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، صدور پایان‌کار پروانه‌ی ساختمانی را مشروط به صدور شناسنامه‌ی فنی ـ ملکی برای ساختمان کرد ...

صدور شناسنامه‌ی فنی ـ ملکیِ ساختمان از سوی سازنده‌ی ذی‌صلاح، الزامی شد

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران به فاصله‌ی یک روز پس از آن که با انتشار نامه‌ای بر روی خروجی پایگاه اطلاعی‌رسانی‌اش به‌کارگیری مجری ذی‌صلاح را الزامی کرد، با انتشار نامه‌ای خطاب به مهندسانِ ناظرِ حقیقی و حقوقیِ سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، صدور پایان‌کار پروانه‌ی ساختمانی را مشروط به صدور شناسنامه‌ی فنی ـ ملکی برای ساختمان کرد.

به گزارش خبرنگار «صما» در این نامه که خطاب به ناظران حقیقی وحقوقی سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران نوشده شده آمده است که :وفق ماده ۳۱ و ۳۵ آیین‌نامه اجرایی ماده ۳۳ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان صدور پایان کار منوط به صدورشناسنامه فنی و ملکی می باشد.
در ادامه این نامه آمده است : لذا ضرورت دارد ناظران محترم از صدور گواهی اتمام عملیات ساختمانی قبل از تکمیل و ارایه شناسنامه فنی و ملکی توسط سازنده ذی صلاح و سازمان نظام مهندسی اجتناب کند.

به گزارش خبرنگار «صما» موضوع الزامی شدن صدور شناسانه فنی- ملکی ساختمان بالغ بر یک دهه است که مطرح شده است اما تاکنون به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها اجرایی شدن عملیاتی نشده است.

بررسی ها حاکی از آن است که مواردی نظیر فقدان کارگر ماهر ساختمانی و نبود شرکت‌های بیمه و همچنین مداخله افراد فاقد تخصص در ساخت وساز از جمله شاخص ترین دلایلی است که سبب تعویق اجرای طرح شناسنامه فنی ملکی ساختمان شده است.

پیش از این نیز شهرداری تهران در دوره مدیریت قالیباف عنوان کرده بود که به دلیل مقاومت سازنده های ساختمانی درباره اجرای طرح شناسنامه فنی ملکی که به گفته وی احتمال رکود ساخت و ساز را به دنبال داشت از اجرای این طرح طفره رفت.

اخیرا محمد طاهری –رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران – در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار «صما» از عزم جدی سازمان نظام مهندسی تهران برای اجرای طرح شناسنامه فنی ملکی ساختمان خبرداد.

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.
با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

  منبع : وبگاه صما
  13:17   چهارشنبه 17 بهمن 1397  
 نظرات