آخرین اخبار   
 

  تبدیل دی‌‌اکسیدکربن به سوخت با کمک «طلای سیاه...

پژوهشگران «مؤسسه‌ی پژوهش‌های بنیادی تاتا» (TIFR) هند در مطالعه‌ی اخیرشان موفق به بهره‌گیری از «طلای سیاه نانو» (black nano gold) برای تبدیل دی‌اکسیدکربن به سوخت و تصفیه‌ی آب دریا به آب آشامیدنی شدند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  12:59   سه شنبه 25 تیر 1398  

  برق گرفتن از پلاستیک‌های بازیافت‌نشدنی اقیانوس‌ها...

پلاستیک‌های بازیافت‌نشدنی دارند اقیانوس‌ها را به‌شدت آلوده می‌کنند، اما پژوهشگران انگلیسی با روشی نوآورانه توانسته‌اند از این پلاستیک‌ها برق به دست بیاورند. به گزارش «دیلی‌میل»، دانشمندان به‌تازگی روشی نامور به «نخست جهان» (world first) را گسترش داده‌اند، که با آن می‌توانند پلاستیک‌های بازیافت‌نشدنی را به سوخت مورد نیاز وسایل نقلیه و خانه‌ها تبدیل کنند ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  10:09   یکشنبه 23 تیر 1398  

  تعهد به جهان برای حفاظتِ بهتر از جنگل‌های هیرکانی...

سرانجام پس از فراز و نشیب‌های بسیار، پرونده‌ی «جنگل‌های هیرکانی» ایران با تأیید کارشناسانِ اتحادیه‌ی جهانی حفاظت از طبیعت، در چهل‌وسومین نشست یونسکو، به‌عنوان دومین میراث طبیعی ایران، به ثبت جهانی رسید. متخصصان می‌گویند ثبت جنگل‌های هیرکانی در یونسکو، افزون بر این که بخش‌های بزرگی از جنگل‌های هیرکانی را زیر پوشش حفاظت بُرده است، جذب اعتبار مالی از این سازمان جهانی را نیز به دنبال خواهد داشت و باعث حفظ مطلوب‌تر این اندوخته‌های بزرگ طبیعی جهانی خواهد شد ... ادامه»

  منبع : وبگاه اسکان‌نیوز
  15:45   شنبه 15 تیر 1398  

 پیش‌بینی «توفانِ تندر» با یاری هوش مصنوعی

 آخرین مقالات   
 

  امکان‌سنجی اقتصادی بازیافت ضایعات ساختمانی...

عنوان مقاله: امکان‌سنجی اقتصادی بازیافت ضایعات ساختمانی / نویسندگان: محمدحسن سبط، وحید شاه‌حسینی، سبا نیکخواه‌منش... ادامه»

 
احسان درفشی
  سه شنبه 25 تیر 1398  

 نیازسنجی آموزشی شاخص‌های برگزیده‌ی اکوشهر

نام مقاله: نیازسنجی آموزشی شاخص‌های برگزیده‌ی اکوشهر (مورد مطالعه: شهروندان ناحیه‌ی شش منطقه‌ی یک شهرداری تهران)... ادامه»

 
امیریاشار فیلا
  یکشنبه 23 تیر 1398  

 ارزیابی ریسک محیط‌زیستی تالاب‌ها

نام مقاله: ارزیابی ریسک محیط‌زیستی تالاب‌ها با استفاده از روش‌های TOPSIS و EFMEA (مطالعه‌ی موردی : تالاب بین‌المللی گاوخونی)... ادامه»

 
امیریاشار فیلا
  سه شنبه 18 تیر 1398  

  طراحی محیط زیستی پارک کوهستانی برای طبیعت‌گردی...

 پیامدهای بحران کم‌آبی و خشک شدن زاینده‌رود

  توسعه‌ی کالبدی پایدار برای محیط‌های روستایی...

 مطالعه‌ی کیفیت هوا در غرب و جنوب غرب کشور

 آثار تغییر کاربری زمین بر آب‌های سطحی

 روزنوشت ها    
 

 برای گرفتن یک ماهی چند میلیون بچه‌ماهی را می‌کشند بخش محیط زیست

10
 گلاره رستم‌پور

گلاره رستم‌پور صد متر کابل می‌آورند به برق فشار قوی وصل می‌کنند و می‌اندازند توی رودخانه‌ای که زایشگاه ماهی‌هاست. وقتی چنین اتفاقی می‌افتد، باید بدانیم که هزاران بچه‌ماهی که دیده نمی‌شوند هم می‌میرند ... ادامه»

سه شنبه 25 تیر 1398 ساعت 17:04 ، نظر بدهید

 ویلاهای چوبی بخش محیط زیست

4
 علی رضا محمودی زاده

علی رضا محمودی زاده ویلای چوبی سازه‌ای است که به‌طور کامل از چوب ساخته شده است و به حفظ محیط زیست کمک می‌کند. داشتن ویلای چوبی و زندگی در یک فضای چوبی در یک منطقه‌ی خوش‌آب‌وهوا، رویایی بسیار زیبا برای همه‌ی مردم جهان است ... ادامه»

دوشنبه 24 تیر 1398 ساعت 08:28 ، نظر بدهید