آخرین اخبار   
 

  خودروهای برقی فولکس‌واگن در قطر آزمایش می‌شوند...

گروه خودروسازی فولکس‌واگن با همکاری مقامات قطری یک سامانه‌ی حمل‌ونقل همگانیِ استوار بر به‌کارگیریِ شاتل‌ها و اتوبوس‌های خودران را برای شهر دوحه طراحی خواهند کرد. به گزارش «تِک‌کرانچ»، قرار است از این سامانه‌ی حمل‌ونقل همگانی پیشرفته در پایتخت قطر تا سال ۲۰۲۲ بهره‌گیری شود ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری مهر
  14:16   یکشنبه 24 آذر 1398  

  وزارت نیرو از کاهش ۲۵درصدیِ ورودی آب به سدها...

پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) نوشت: کاهش ۲۳درصدیِ بارندگی‌های امسال نسبت به بارش‌های بی‌سابقه‌ی پارسال موجب شده است که میزان ورودیِ آب به سدهای کشور نیز تحت‌تاثیر قرار گرفته و کاهش ۲۵درصدی را نسبت به پارسال تجربه کنند. میزان بارندگی‌های کشور از آغاز سال آبی جاری (ابتدای مهرماه) تاکنون به ۶۶ میلی‌متر رسیده است، که این رقم در مقایسه با سال آبی گذشته کاهش ۲۳درصدی و در مقایسه با مدت میانگین ۵۱ساله افزایش ۲۵درصدی داشته است ... ادامه»

  منبع : روزنامه‌ی «دنیای اقتصاد»
  10:26   یکشنبه 24 آذر 1398  

  درخواست سازمان محیط زیست برای توقف پیش‌فروش...

سازمان حفاظت محیط زیست در نامه‌ای به مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو، توقف پیش‌فروش ۴ خودروی این شرکت را خواستار شد. به گزارش ایسنا، سازمان حفاظت محیط زیست در واکنش به پیش‌فروش چهار محصول یورو۴، نامه‌ای خطاب به مدیرعامل شرکت ایران خودرو فرستاده و تأکید کرده است که در صورت پیش‌فروش این خودروها، سازمان حفاظت محیط زیست پی‌گیری قانونی را در دستور کار خود قرار خواهد داد ... ادامه»

  منبع : خبرگزاری ایسنا
  11:52   شنبه 23 آذر 1398  

 رتبه‌ی دهم ایران در تولید کربن

 آخرین مقالات   
 

 حفاظت و بهره‌برداری پایدار از خاک

نام مقاله: حفاظت و بهره‌برداری پایدار از خاک و جایگاه آن در حقوق بین‌الملل محیط زیست / پدیدآورندگان: پریسا طهوری، محمدرضا... ادامه»

 
امیریاشار فیلا
  شنبه 28 دی 1398  

  ارزیابی ترجیحی شهروندان نسبت به پارک‌های شهری...

عنوان مقاله: ارزیابی ترجیحی شهروندان نسبت به پارک‌های شهری نورآباد بر اساس رویکردهای جغرافیایی (اقتصادی، اجتماعی و... ادامه»

 
آیدا شیرانی
  یکشنبه 22 دی 1398  

  نمک‌زدایی نفت با فن‌آوری‌های سیستم‌های غشایی...

عنوان مقاله: کاربرد فن‌آوری‌های سیستم‌های غشایی در تصفیه‌ی پساب واحد نمک‌زدایی نفت / نویسندگان: حسین گنجی‌دوست،... ادامه»

 
میثم تقی‌زاده
  یکشنبه 17 آذر 1398  

  برآورد ضریب انتشار طولی آلودگی در رودخانه‌ها...

 مدل‌سازی پویای فرونشست دشت تهران

 محیط‌ زیست و شیوه‌های فرزندپروری

  امکان‌سنجی اقتصادی بازیافت ضایعات ساختمانی...

 نیازسنجی آموزشی شاخص‌های برگزیده‌ی اکوشهر

 روزنوشت ها    
 

 کشف راز طول عمر درختان سه‌هزارساله بخش محیط زیست

2
 گلاره رستم‌پور

گلاره رستم‌پور گروهی از پژوهشگران چینی می‌گویند به راز طول عمر درخت کهن دار یا گینکو که به فسیل زنده مشهور شده و تا ۳۰۰۰ سال عمر می‌کند، پی برده‌اند. به گزارش «اینترستینگ اینجینیرینگ»، پژوهشگران چینی معتقدند آنچه باعث شده عمر درخت یادشده تا این اندازه طولانی شود، فراوانی آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد ضدمیکروب در بخش‌های گوناگونِ آن است ... ادامه»

شنبه 28 دی 1398 ساعت 13:35 ، نظر بدهید