دیدگاه   
 
کتاب «همراه ناظر ساختمان» 16:22 دوشنبه 13 اردیبهشت 1395
0
 سیامک الهی فر
سیامک الهی فر ارادتمندم جناب مهندس تارک
ممنون از توجهتون
دیدنی‌ترین پل‌های پیاده‌رو جهان 21:10 سه شنبه 26 اسفند 1393
0
 سیامک الهی فر
سیامک الهی فر با سلام و تشکر؛
واقعا عبور از روی این پلهای زیبا بسیار هیجان انگیز و لذت بخش می باشد.
بحران آب در کشور جدی است! 13:05 دوشنبه 15 دی 1393
2
 سیامک الهی فر
سیامک الهی فر با سلام و احترام
بحران آب بسیار جدی تر از سایر بحران ها در کشور می باشد.
اگر سایر بحرانها غیر قابل پیش بینی از نظر زمان وقوع می باشند (مثلاً زلزله)، بحران آب قابل پیش بینی است، ولی متاسفانه در کشور هیچگونه کار زیرساختی در این حوزه صورت نمی گیرد و فقط حرف.
اگر دقت کنید مسیر در پیش گرفته شده در رویارویی با چنین بحرانی در کشور، همان ورود به بحران می باشد. انگار هیچکس نمی داند که بی آبی چه خطر بزرگی است و چه لطماتی به کشور وارد می سازد.
کافی است قدری به فکر آب باشیم و درست مصرف کنیم

مشکل اصلی نوسازی بافت فرسوده 21:05 یکشنبه 16 آذر 1393
2
 سیامک الهی فر
سیامک الهی فر
بسمه تعالی

با سلام و احترام و تشکر از نظرات ارزشمند جناب آقای مهندس مسعودی که بر اساس تحقیقات جامع و علمی یکساله تیم کنترل مضاعف نوسازی بافت فرسوده سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و با پشتوانه نظران ارزشمند صاحبنظران عرصه ساخت و ساز در راهبر مهندسان ساختمان ارائه شده است.
جناب آقای تندگویان، عضو محترم شورای شهر تهران، تلاشهای زیادی در خصوص نوسازی بافت فرسوده در راهبر مهندسان ساختمان صورت گرفت که متاسفانه علیرغم تلاشهای بسیار زیاد مورد استقبال متولیان آن در سازمان نوسازی و شرکت عمران و بهسازی شهری واقع نگردید. نتایج و دستاوردهایی که به جرات می توانم بگویم در کشور نظیر نداشت.
علت عدم استقبال و رغبت ساکنان بافت ها همین بی مهری ها و بی توجهی ها می باشد، "بافت فرسوده مظلوم است"رسیدن به پاسخ این سئوال (عدم استقبال ساکنان از نوسازی) به راحتی و با حضور در بین مردم و استماع سخنان آنها قابل حصول است.
با وجود تمام بی مهری ها راهبر مهندسان ساختمان با افتخار تمام، آمادگی خود را جهت ارائه تمامی دستاوردهای حاصل از نشست تخصصی و جامع برگزار شده در خصوص نوسازی بافتهای فرسوده به شورای اسلامی شهر تهران را اعلام می دارد تا به این طریق گشایشی در کار مردم که مهمترین رکن جامعه می باشند حاصل گردد.
من الله توفیق
سیامک الهی فر
عضو جامعه مشاوران راهبر مهندسان ساختمان
آیا سازه های با ستونهای ساخته شده از تیرآهن و ورق تقویتی... 00:42 آدینه 2 آبان 1393
3
 سیامک الهی فر
سیامک الهی فر با سلام و احترام
به این نکات ظریف تو بسیار مهم زیر توجه شود:
آیا در هنگام "طراحی سازه های فولادی" مبحث 10 مقررات ملی ساختمان رعایت می گردد؟ یا فقط ادعا می شود که این مبحث رعایت شده است
آیا در هنگام "اجرای سازه های فولادی" مبحث مبحث 10 مقررات ملی ساختمان رعایت می گردد؟ یا فقط ادعا می شود که این مبحث رعایت شده است
آیا در هنگام "نظارت سازه های فولادی" مبحث مبحث 10 مقررات ملی ساختمان رعایت می گردد؟ یا فقط ادعا می شود که این مبحث رعایت شده است
به اعتقاد اینجانب اگر در سه حوزه طراحی و نظارت و اجرا نکات درج شده در مبحث 10 رعایت گردد نتیجه مورد قبول حاصل می شود ولی متاسفانه در هیچ یک از این سه حوزه شاهد عملکرد خوبی در سطح کشور نمی باشیم
با تشکر الهی فر 01-08-1393
برترین تصاویر طبیعت نشنال جیوگرافیک 19:28 پنجشنبه 17 مهر 1393
0
 سیامک الهی فر
سیامک الهی فر با سلام
خیلی جالب بود
آغاز فعالیت رسمی کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل نظام... 01:19 آدینه 25 مهر 1393
0
 سیامک الهی فر
سیامک الهی فر با سلام و احترام
با نهایت تاسف باید عرض کنم که عظم جدی و مدیریت جهادی در مسئولین ذیربط وجود نداشته و حتی حرکتهایی که بعضا در این خصوص توسط متخصصین شکل میگیرد نیز به دلیل بی مهری های بسیار زیاد متوقف می شوند. اینجانب  در یکی از پروژه های تعریف شده مدیریت بحران شرکتی که در آن مشغول به کار هستم، قزیب به چند سال در خصوص نیاز شدید به آب سالم و معرفی "نی حیات" به عنوان یکی از ابزارهای حیاتی در هنگام وقوع زلزله با شرکت آب و فاضلاب مشغول رایزنی بوده و می باشم و متاسفانه مسئولین مربوطه بدون توجه به اهمیت موضوع، طرح را همواره با چالش روبرو کرده اند. همین مشکل در سایر حوزه ها نیز وجود دارد و فکر می کنم تا مسئولین، فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مدیریت جهادی را سرلوحه کار خود قرار ندهند، پیشرفتی حاصل نخواهد شد.
با سپاس الهی فر 25-07-1393
ضرورت هماهنگی و تناسبِ استراتژی با ساختار در سازمان‌های... 00:40 چهارشنبه 23 مهر 1393
1
 سیامک الهی فر
سیامک الهی فر سرکار خانم مهندس باران با سلام و احترام قلم شیوا و آموزنده و دلنشینی دارید و اینجانب هر
بار که روزنوشت های شما را مطالعه می کنم نکته جدیدی می آموزم. امیدوارم حضور شما را
در جامعه مشاوران راهبر مهندسان ساختمان شاهد باشیم. با سپاس
الهی فر 22-07-1393
صرفه جویی در ساخت و ساز با استفاده از فناوری های نوین ساختمانی... 00:36 یکشنبه 20 مهر 1393
2
 سیامک الهی فر
سیامک الهی فر با سلام و احترام
جناب آقای نائب رئیس محترم؛
به واقعیت های ساخت و ساز نگاه کنید، در اجرای صحیح یک دیوار معمولی در ساختمانها هزار و صد ایراد فنی می توان مشاهده کرد که می توان علت آن را به هر حوزه مرتبط با صنعت ساختمان ربط داد. حال فکر کنید که اگر بخواهیم فن آوریهای "نوین" را وارد عرصه کنیم و با همین شیوه های سنتی اجرا کنیم چه خواهد شد. همین گلستانی هم که داریم ویران خواهیم کرد.
بیائید واقع بین باشیم
با تشکر
1
2
3
4
5
6