دیدگاه   
 
سفر اروپا 17:15 آدینه 10 خرداد 1392
1
 حسن شیخ
حسن شیخ سلام دوستان

از نظرتون ممنون.

هزینه را باید نسبت به خدماتی که ارائه میشه سنجید. این تور 19 روز طول می کشه؛ شامل پنج کشور ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، بلژیک و هلند میشه؛ در هر شهر تاریخچه ای از شهر و مراکز تاریخی و ارزشمند از بعد معماری و شهرسازی معرفی می شند؛ اقامت در هتل های سه ستاره درجه یک هست؛ اخذ ویزا و انجام کلیه کارهای اداری با توره. هزینه 1500 یورو هست و 2 میلیون و صدهزارتومان برای خرید بلیط رفت و برگشت هواپیما.
سفر اروپا 23:45 دوشنبه 6 خرداد 1392
1
 حسن شیخ
حسن شیخ سلام عرض می کنم آقای حسین غفوری
عرض ادب
تور اروپای بالا 19 روزه و با هزینه 1500 یورو و 2 میلیون تومان. هزینه های داخل به تومان و مخارج خارج از کشور به یورو. با یورو به قیمت 5 خرداد، میشه 9 میلیون تومان. احتمال افزایش قیمت یورو هست.
فضا های شهری و روابط فرهنگی و اجتماعی 02:11 سه شنبه 17 اردیبهشت 1392
2
 حسن شیخ
حسن شیخ خانم معتمد
از این که این مقاله را در سایت قرار دادید از شما سپاسگزارم.
آداب قهوه خوردن 20:23 یکشنبه 6 اسفند 1391
0
 حسن شیخ
حسن شیخ بهروز جان

برای این که حرمت محیط کار حفظ بشه، بهترین راه همون کافی شاپ بیرونه.
سه شنبه ها با موری 19:57 یکشنبه 6 اسفند 1391
0
 حسن شیخ
حسن شیخ مهندس فیلای عزیز

آن روزنوشت های عالی هویت و اعتبار بالایی داشتند. شاید خودم برای عید که می خواهم حساب های سال را تسویه کنم دوباره به آنها نگاه کردم و با یاد استاد شهریاری زنده شدم.

ممنون از شما و همه دوستان که یاآوری کردید.
دفتر کار گوگل در مسکو 19:19 یکشنبه 6 اسفند 1391
1
 حسن شیخ
حسن شیخ خانم علیشاهی به نکته خیلی جالبی اشاره کردید.

یکبار در نشریه نما مهندس اخوت هم به همین مطلب در مورد معماری ایرانی اشاره کردند. اگر در معماری ایرانی دقیق نگاه می کنیم به ارتباط پیوسته فرم و کارکرد می رسیم. ایرانیان سازه را به گونه ای طراحی می کردند که زیبا و دل نشین باشد و تزئینات ساختمان را با شرایطی همراه می کردند که در عملکرد سازه ای بنا مفید باشد. نمونه برجسته این هم نوایی سازه و معماری یا عملکرد و فرم را در معماری دوره صفویه می بینیم.

پ ن: گفتگوی مهندس اخوت در نقد پروژه تجاری مجاور مجتمع کوثر و سی و سه پل بود. در آنجا این سوال مطرح بود که چرا سازه عریان چشم نواز نیست و با روح محیط درنیامیخته است!
آداب قهوه خوردن 09:05 پنجشنبه 3 اسفند 1391
1
 حسن شیخ
حسن شیخ سلام

ما تو این فکریم که آجیل عید نخریم و در هزینه ها صرفه جویی کنیم... شما به فکر چیزکیک و کروسان ردبری و تارت و ...

دوستانی که اهل دل هستند می دونند قهوه بیشتر از هر چیز، قبل از شکلات و کروسان و تارت و بقیه مخلفات به یک رفیق فابریک و سرزنده نیاز داره که محفل انس و شادی برقرار باشه.

برای همین هست که من چند تا بسته قهوه آماده مرغوب گرفتم و از مهندس فیلا هم دعوت می کنم با هم آخرای سال بریم دفتر سازه... همه با هم قهوه بخوریم پیشاپیش رسیدن نوروز رو جشن بگیریم.
یک پیشنهاد برای برون رفت از رکود 20:53 سه شنبه 19 دی 1391
3
 حسن شیخ
حسن شیخ جناب مهدی ناظمی از پیشنهاد و توجه شما سپاس گزارم.
اقبال سایت شبکه خبری مهندسین داشتن فضای اختصاصی و پرداختن به موضوعات خاص زمینه مهندسین ساختمان است. با رفتن به سمت فیسبوک یا دیگر شبکه های اجتماعی این فضای اختصاصی از بین می رود. بهتر است نیازهای فعلی اعضا را بشناسیم و آن را در همین جا ایجاد کنیم.
به نظر من سایت نیاز به فروم برای تبادل نظر اعضا پیرامون یک موضوع خاص دارد و این مطالب به صورت موضوعی طبقه بندی شوند.
ده شهر برتر ایالات متحد از لحاظ مناسب بودن برای پیاده‌روی... 13:11 چهارشنبه 9 شهریور 1390
11
 حسن شیخ
حسن شیخ خانم مهندس فردوسی
ممنون از روزنوشت مفیدی که فرستادید. منظور از دو مورد آخر چیه؟ (Average commute, minutesNumber of parks)
جایگاه طراحی شهری در نظام شهرسازی 00:24 آدینه 11 شهریور 1390
5
 حسن شیخ
حسن شیخ کتاب مکان های عمومی را بخش های مورد نیازش را چندین بار خوندم، کتاب محشریه. واقعا برای من روش شکل گیری این کتاب قابل درک نیست. نیاز به درک و بینش و احاطه به کل مفهوم داره تا یک همچین اثری حاصل بشه. کرمونا و همکارنش خیلی نظام مند فکر می کنند!
(با این همه با یک نگاه انتقادی، به نظرم باز هم می شد متن یک دست تر و منسجم تری به وجود بیاوردند.) البته کتاب دومش، مدیریت فضای شهری (2008) روند ساده تر و روشن تری داره. برخی از جاهای کتاب اول هم در کتاب دوم به طور اجمالی آورده که عالیه.
1
2
3
4
5