دیدگاه   
 
شکل مخزن و سیلاب ناشی از شکست سدها 14:44 یکشنبه 16 دی 1397
1
 نیما محسون
نیما محسون ممنون، موفق باشین
«مهندسی و ضدمهندسی»، یادداشتی از عباس آخوندی 14:29 یکشنبه 16 دی 1397
0
 نیما محسون
نیما محسون ای جان، دیگه چیزی نمونده که بعنوان کشوری که اختاپوس اختلاس گرها و دزدان قهار در روز روشن به جهانیان معرفی بشیم. دولت در قید حیات زورش به دولت در سایه نمی رسد. متاسفیم
خانه‌های زیبای روستایی در جزیره‌ی کُرس 14:55 آدینه 20 مهر 1397
3
 نیما محسون
نیما محسون ایکاش از روستای مورد نظر یک تصویر کلی هم می گذاشتید تا طبیعی بودن تصاویر، مصنوعی جلوه نکنه. ممنون
وقتی لباس دخترانه سوژ‌ه‌ی معماری می‌شود ... (همراه با تصاویر،... 10:27 یکشنبه 21 مرداد 1397
0
 نیما محسون
نیما محسون طرح معماری جالب و خوبی است ولی اینکه گفته شده "
هدف ما هنگام ورود از طریق در ورودی نشان دادن مبلمان و یا پیشخوان نیست بلکه نشان دادن روح زیبا لباس دختران شمالی است." من تناسبی از این حیث در طرح مشاهده نمیکنم. راستی این دختران شمالی، شمال ایرانه و یا جای دیگری است! از مشاهدات خارج از ایران دیده میشه، اگر لطف میکردید تشابهی از لباس دختران شمالی با بخشهایی از طرح معماری میدادین بسیار خرسند میشدیم.متشکرم
قرارداد جوینت ونچر چیست؟ 14:49 آدینه 25 اسفند 1396
1
 نیما محسون
نیما محسون با تشکر از نگارنده مطلب، در خصوص قراردهایی که منجر به جوینت ونچر می شوند و قریب به 99% این نوع قراردادها نیز دولتی می باشند، بدلیل عدم تعریف ساز و کار مالی و حقوقی این قراردادها توسط کارفرمایان  و سازمانهای دارایی و تامین اجتماعی (بیمه قرارداد) مشکلات عدیده ای را برای پیمانکاران بوجود می آورند. لذا توصیه اکید می گردد که پیمانکاران خصوصی از درگیر شدن با قراردهایی که ناچار به جوینت شدن با سایر شرکتها را می طلبد پرهیز نموده و در صورت اجبار به این کار، ساز و کار پرداختها و کسورات قانونی در قرارداد طرف دولتی و خصوصی را با توجه به قوانین و مقررات حاکم بر قراردها بطور دقیق مشخص گردند.
فرش جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه رونمایی شد 15:02 یکشنبه 21 آبان 1396
1
 نیما محسون
نیما محسون ضمن تشکر و سپاسگزاری، برای مشاهده تصویر کامل فرش جام جهانی 2018 روسیه و قالیچه اهدایی به موزه فیفا و ... از طریق لینک ذیل قابل دسترسی است.
http://www.iran-carpet.com/fa/blog/detail/13325
گروه نرم‌افزاری سازه دانش‌بنیان شد 20:28 دوشنبه 13 شهریور 1396
0
 نیما محسون
نیما محسون با عرض تبریک و آرزوی توفیق بیشتر
اعتراض دانشجویان به قانون سنوات (بریده‌ی روزنامه + عکس) 20:01 چهارشنبه 7 مهر 1395
0
 نیما محسون
نیما محسون فارغ از بحث دانشجویانی که برای فراغت از تحصیل در موعد مقرر واقعا عذر موجه دارند، سایر دانشجویان را میبایستی در زمان موعود بدون اعمال جریمه (هشت ترم برای کارشناسی و چهار ترم برای کارشناسی ارشد) از دانشگاه اخراج کرد. دلیلش هم کاملا واضحه دانشجویی که طول مدت تحصیل آن اضافه میشه، علاوه بر ضرر زدن به دانشگاه و اشغال بی موقع جای سایرین، خود خانواه ها هم ضرر میکنند. چنین دانشجویی در پروسه کاری هم هیچوقت کاری را مطابق برنامه زمان بندی نمی تونه به پایان برسونه و ضررش چندین برابر خواهد بود.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10