روزنوشت ها    
 

 نخستین کنفرانس بین‌المللی بهبود تاب‌آوری بیمارستان‌ها و مراکز حیاتی بخش عمران

2
 امیرحسین ستوده بیدختی

امیرحسین ستوده بیدختی مرکز تحقیقات راه،مسکن و شهرسازی، نحستین کنفرانس بین‌المللی بهبود تاب‌آوری بیمارستان‌ها و مراکز حیاتی را هفتم و هشتم مهرماه ۱۳۹۸، با مشارکت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت راه و شهرسازی و سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار می‌کند ... ادامه»

یکشنبه 31 شهریور 1398 ساعت 13:17 ، نظر بدهید

 گزارشی تصویری از استخراج سنگ ساختمانی «مرمریت» بخش عمران

5
 سهراب شیروانی‌فر

سهراب شیروانی‌فر برابر آخرین آمار منتشرشده، کشور ایران در جایگاه چهارم تولید سنگ ساختمانی جهان قرار دارد و میزان تولید در ایران سالیانه به چیزی نزدیک به ۲۷ میلیون تن می‌رسد. یکی از این سنگ‌ها، سنگ مرمریت (مرمر) است که به دلیل دگرگونی آن تحت فشار و گرمای بسیار، دارای تنوع رنگ و استحکام بالا است ... ادامه»

شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 15:54 ، نظر بدهید

 پکیج تصفیه‌ی فاضلاب بخش عمران

3
 آب پاک abpak

آب پاک abpak افزایش جمعیت در جوامع شهری سبب تولید فاضلاب بیش‌تری نسبت به سال‌های گذشته شده است، که می توان با تصفیه‌ی فاضلاب تولیدشده، گامی مؤثر در کاهش مصرف آب برداشت ... ادامه»

شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 13:26 ، نظر بدهید

 تولید بتن بدون سیمان دستاورد شرکت دانش بنیان بخش عمران

5
 فرزاد وفادار

فرزاد وفادار متخصصان کشور موفق به تولید بتن بی بهره‌گیری از سیمان شدند. این فن‌آوری در گذشته تنها در انحصار سه کشور آلمان، روسیه و آمریکا بود، اما شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی این انحصار را شکستند و توانستند محصولی استراتژیک تولید کنند ... ادامه»

دوشنبه 14 مرداد 1398 ساعت 08:01 ، نظر بدهید

 ارزیابی استقرار دفترهای مدیریت پروژه در سازمان‌ها، بر اساس مدل‌سازی اطلاعات ساختمان بخش عمران

9
 امیرحسین ستوده بیدختی

امیرحسین ستوده بیدختی روش‌های نوین اجرای پروژه‌های ساخت در دفاتر مدیریت پروژه 3PMO ، جهت افزایش کیفیت، کاهش زمان و در نتیجه کاهش هزینه همواره مد نظر مهندسان ساخت و ذی‌نفعان در پروژه بوده است. یکی از این روش‌ها و فن‌آوری‌های نوین، مدل‌سازی اطلاعات ساختمان 4BIM می‌باشد ... ادامه»

شنبه 29 تیر 1398 ساعت 13:49 ، نظر بدهید

 کنترل سازه بخش عمران

7
 بهنام درخشی

بهنام درخشی برای اطمینان از انجام یک طراحی بهینه برمبنای مقررات ملی ساختمان انجام یک رشته کنترل در مراحل گوناگونِ مدل‌سازی، تعریفات نرم‌افزاری، اختصاص، تنظیمات طراحی و پس از انجام طراحی و نقشه کشی الزامی است. در این روزنوشت شماری کنترل‌های یادشده برشمرده و نام برده‌ایم ... ادامه»

دوشنبه 24 تیر 1398 ساعت 12:51 ، نظر بدهید

 وجود ۳ گسل فعال و لرزه‌زا در استان سمنان بخش عمران

10
 مهرداد میاندوآبی

مهرداد میاندوآبی مدیر بخش زلزله‌ی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به زلزله‌ی ۴.۷ریشتری هفته‌ی گذشته در دامغانِ استان سمنان با تاکید بر این که ۳ گسل فعال "آستانه"، "دامغان" و "عطاری" در این استان قرار دارند، گفت: گسل فعال و کاری "عطاری" نیز در جنوب خوشه‌ی لرزه‌ای زلزله‌ی اخیر امتداد دارد ... ادامه»

یکشنبه 16 تیر 1398 ساعت 15:18 ، نظر بدهید

 شعار سال: کاهش صادرات سیمان به دلیل تحریم‌ها بخش عمران

11
 فرزاد وفادار

فرزاد وفادار بازار سیمان ایران هم‌اکنون درگیر چالش مازاد عرضه نسبت به تقاضاست. مصرف سیمان تابعی از اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی است، که اکنون بودجه‌ی مناسبی به آن تخصیص نمی‌یابد. نکته‌ی مهم دیگر در تحلیل جایگاه صنعت سیمان ایران، تحولات اقتصادی، تکنولوژیک و زیست‌محیطی است که در این صنعت در حال رخ دادن است ... ادامه»

دوشنبه 10 تیر 1398 ساعت 11:18 ، نظر بدهید

 چوب حراج به سیمان بخش عمران

14
 فرزاد وفادار

فرزاد وفادار پس از حذف ایران از بازار سیمان عراق، اکنون افغانستان به نازل‌ترین قیمت سیمان ایران را خریداری می‌کند و تولیدکنندگانِ درمانده که منابع مالی کافی در اختیار ندارند، برای جلوگیری از بدهی بیش‌تر، در رقابتی ناسالم، محصولات خود را زیر قیمت مصوب به طرف افغانستانی می‌‎فروشند ... ادامه»

شنبه 18 اسفند 1397 ساعت 16:05 ، نظر بدهید

 ارتباط ۲۵کیلومتری شمال شرق به غرب اصفهان از زیر زمین آغاز شد (اینفوگرافیک) بخش عمران

13
 کورش نیکزاد

کورش نیکزاد عملیات حفاری تونل خط دوم متروی اصفهان، حد فاصل ایستگاه شهرک امام حسین (دارک) تا ایستگاه امام علی آغاز شد. در این روزنوشت اطلاعات کلی پروژه در قالب یک اینفوگرافیک ارائه شده است ... ادامه»

یکشنبه 12 اسفند 1397 ساعت 10:35 ، نظر بدهید
1
2
3