روزنوشت ها    
 

 کنترل سازه بخش عمران

6
 بهنام درخشی

بهنام درخشی برای اطمینان از انجام یک طراحی بهینه برمبنای مقررات ملی ساختمان انجام یک رشته کنترل در مراحل گوناگونِ مدل‌سازی، تعریفات نرم‌افزاری، اختصاص، تنظیمات طراحی و پس از انجام طراحی و نقشه کشی الزامی است. در این روزنوشت شماری کنترل‌های یادشده برشمرده و نام برده‌ایم ... ادامه»

دوشنبه 24 تیر 1398 ساعت 12:51 ، نظر بدهید

 وجود ۳ گسل فعال و لرزه‌زا در استان سمنان بخش عمران

10
 مهرداد میاندوآبی

مهرداد میاندوآبی مدیر بخش زلزله‌ی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به زلزله‌ی ۴.۷ریشتری هفته‌ی گذشته در دامغانِ استان سمنان با تاکید بر این که ۳ گسل فعال "آستانه"، "دامغان" و "عطاری" در این استان قرار دارند، گفت: گسل فعال و کاری "عطاری" نیز در جنوب خوشه‌ی لرزه‌ای زلزله‌ی اخیر امتداد دارد ... ادامه»

یکشنبه 16 تیر 1398 ساعت 15:18 ، نظر بدهید

 شعار سال: کاهش صادرات سیمان به دلیل تحریم‌ها بخش عمران

11
 فرزاد وفادار

فرزاد وفادار بازار سیمان ایران هم‌اکنون درگیر چالش مازاد عرضه نسبت به تقاضاست. مصرف سیمان تابعی از اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی است، که اکنون بودجه‌ی مناسبی به آن تخصیص نمی‌یابد. نکته‌ی مهم دیگر در تحلیل جایگاه صنعت سیمان ایران، تحولات اقتصادی، تکنولوژیک و زیست‌محیطی است که در این صنعت در حال رخ دادن است ... ادامه»

دوشنبه 10 تیر 1398 ساعت 11:18 ، نظر بدهید

 چوب حراج به سیمان بخش عمران

14
 فرزاد وفادار

فرزاد وفادار پس از حذف ایران از بازار سیمان عراق، اکنون افغانستان به نازل‌ترین قیمت سیمان ایران را خریداری می‌کند و تولیدکنندگانِ درمانده که منابع مالی کافی در اختیار ندارند، برای جلوگیری از بدهی بیش‌تر، در رقابتی ناسالم، محصولات خود را زیر قیمت مصوب به طرف افغانستانی می‌‎فروشند ... ادامه»

شنبه 18 اسفند 1397 ساعت 16:05 ، نظر بدهید

 ارتباط ۲۵کیلومتری شمال شرق به غرب اصفهان از زیر زمین آغاز شد (اینفوگرافیک) بخش عمران

13
 کورش نیکزاد

کورش نیکزاد عملیات حفاری تونل خط دوم متروی اصفهان، حد فاصل ایستگاه شهرک امام حسین (دارک) تا ایستگاه امام علی آغاز شد. در این روزنوشت اطلاعات کلی پروژه در قالب یک اینفوگرافیک ارائه شده است ... ادامه»

یکشنبه 12 اسفند 1397 ساعت 10:35 ، نظر بدهید

 دستاوردهای چهل‌ساله در صنعت سیمان بخش عمران

14
 فرزاد وفادار

فرزاد وفادار آب، ­­شن و ماسه در کنار هم، ​­زمانی می‌توانند خمیرمایه‌ای مقاوم باشند که در کنار آن‌ها ماده‌ی استحکام‌بخشی به نام سیمان قرار بگیرد. این اکسیر آبادانی که جزء ضروری خانه‌های کوچک تا برج‌های سربه‌فلک‌کشیده است ... ادامه»

دوشنبه 6 اسفند 1397 ساعت 17:31 ، نظر بدهید

 طراحی پایدار سازه؛ این بخش: روش‌های ساخت بخش عمران

7
 محمود غلاملو

محمود غلاملو در کشورهای صنعتی که ساخت‌وساز مسکن به شیوه‌ی صنعتی رواج دارد، تخریب ساختمان‌هایی با عمر ۳۰ تا ۴۰ سال به شیوه‌ی کنونی در ایران مشاهده نمی‌شود. برای نمونه در شهرهای لندن و پاریس ساختمان‌های قدیمی تخریب نه، بلکه مرمت و بهسازی می‌شوند ... ادامه»

یکشنبه 21 بهمن 1397 ساعت 12:06 ، نظر بدهید

 ارتفاع پمپاژ بتن در برج خلیفه بخش عمران

12
 حمید  بناپورغفاری

حمید بناپورغفاری هنگام ساخت برج خلیفه‌ی دبی، بتن تا ارتفاع  ۶۰۱متری پمپاژ شده، که در این مورد برج خلیفه رکورددار می باشد (ارتفاع برج ۸۳۰ متر است). طراحی این برج، کار شرکت آمریکایی اسکیدمور، اوینگز، مریل و ادرین اسمیت با الهام از معماری اسلامی، طبیعت صحرا و گل است ... ادامه»

چهارشنبه 17 بهمن 1397 ساعت 14:34 ، نظر بدهید

 مزایای اقتصادی و فنی سازه‌های LSF بخش عمران

9
 سهراب شیروانی‌فر

سهراب شیروانی‌فر هم‌اکنون قیمت ساخت یک مترمربع ساختمان فولادی و ساختمان LSF از نظر تأمین مصالح برابر است، اما از نظر تدارکات، LSF هزینه‌های پایین‌تری دارد. قیمت ساختِ یک مترمربع ساختمان بتنی نیز کمی ارزان‌تر از LSF است، ولی با در نظر گرفتن هزینه‌های تدارکات باز هم LSF صرفه و مزیت اقتصادی خود را به دست می‌آورد ... ادامه»

دوشنبه 17 دی 1397 ساعت 14:16 ، نظر بدهید

 آنچه باید درباره‌ی سازه‌های LSF بدانیم بخش عمران

9
 سهراب شیروانی‌فر

سهراب شیروانی‌فر سیستم سازه‌ای فولادی سبک (LSF) سیستم سازه‌ای پیشرفته‌ایِ پُرکاربرد و یکی از مناسب‌ترین سیستم‌های ساختمانی است که امروزه در جهان به کار می‌رود. در کشور ما هم این سیستم بسیار زود جایگاه خودش را یافت و هم‌اکنون شرکت‌های صنعتی‌ساز در پروژه‌های گوناگون از آن بهره می‌گیرند ... ادامه»

یکشنبه 16 دی 1397 ساعت 10:44 ، نظر بدهید
1
2
3
4