روزنوشت ها    
 

 راهنمای جامع برای دانشجویان و مهندسان عمران بخش عمران

8
 مدیر وبگاه

مدیر وبگاه از ۱۰۰۰ جلد تیراژ کتاب ETABS2016 + SAZE90 تنها حدود ۳۰۰ جلد باقی مانده است. هم‌اکنون و به مناسبت روز صنعت چاپ طرح فروش ویژه‌ای برای فروش آخرین جلدهای باقی‌مانده‌ی کتاب با ۵۰% تخفیف در حال برگزاری است، که دعوت می کنیم با بهره‌مندی از این فرصت، این کتاب ارزشمند را به کلکسیون کتاب‌های خود بیفزایید ... ادامه»

دوشنبه 24 شهریور 1399 ساعت 09:59 ، نظر بدهید

 در مردادماه زمین‌لرزه بیش از ۸۰۰ بار ایران را لرزاند بخش عمران

10
 مهرداد میاندوآبی

مهرداد میاندوآبی شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه‌ی ژئوفیزیک دانشگاه تهران، در مرداد ۱۳۹۹ نزدیک به ۸۵۰ زمین‌لرزه را ثبت کردند که از این تعداد، ۱۳ زمین‌لرزه با بزرگای بیش از ۴.۰ به ثبت رسیده‌اند که بزرگ‌ترین آن‌ها نوزدهم مرداد ۱۳۹۹ با بزرگی ۵.۰ حوالی خانقین عراق و گیلان‌غرب رخ داده است ... ادامه»

یکشنبه 16 شهریور 1399 ساعت 11:59 ، نظر بدهید

 برشور دیجیتال محصولات گروه نرم‌افزاری سازه بخش عمران

11
 مدیر وبگاه

مدیر وبگاه همان‌گونه که همراهانِ قدیمی‌تر می‌دانند، سازه90 نرم‌افزار ترسیم اتوماتیکِ نقشه‌های سازه‌های بتنی است که خروجی نرم‌افزارهای ETABS ،SAP ،SAFE را می‌گیرد و همه‌ی جزئیاتِ نقشه‌های سازه‌های بتنی را با دقتِ تمام ترسیم می‌کند. در این روزنوشت، لینکِ دسترسی به برشور دیجیتالِ محصولات گروه نرم‌افزاری سازه ارائه شده ... ادامه»

چهارشنبه 5 شهریور 1399 ساعت 09:45 ، نظر بدهید

 شعار سال : سیمان گران شد بخش عمران

12
 فرزاد وفادار

فرزاد وفادار دبیر انجمن سیمان گفت: در پی افزایش قیمتِ تمام‌شده‌ی تولید سیمان، تولیدکنندگان درخواست افزایش قیمت محصولاتشان را داشتند، که در نهایت، رشد ۲۰درصدی قیمت‌ها مصوب شد (دهم تیرماه ۱۳۹۹) ... ادامه»

شنبه 28 تیر 1399 ساعت 07:50 ، نظر بدهید

 فن‌آوری‌های رایج در جهان برای مقابله با زمین‌لرزه بخش عمران

11
 مهرداد میاندوآبی

مهرداد میاندوآبی زلزله‌های پرشمار ماه‌ها و هفته‌های گذشته یک موضوع را دوباره به ذهن ما آورد، آن هم این که خطر زمین‌لرزه بیخ گوشمان است و چه خوب است با توجه به توسعه‌ی فن‌آوری‌های ضدزلزله و راه‌اندازی سامانه‌های رایج هشدار زمین‌لرزه در جهان،‌ پس از هر پیش‌لرزه‌ای شب‌بیداری و چادر زدن در خیابان تنها راه چاره‌مان نباشد ... ادامه»

دوشنبه 26 خرداد 1399 ساعت 13:15 ، نظر بدهید

 از آخرین زمین‌لرزه‌ی مهم تهران ۱۹۰ سال گذشته است بخش عمران

11
 مهرداد میاندوآبی

مهرداد میاندوآبی از آخرین زلزله‌ی مهم کلان‌شهر تهران و ری باستان با بزرگای ۷.۲ نزدیک به ۱۹۰ سال می‌گذرد و زمین‌لرزه‌ی ۵.۱ ریشتری رخ‌داده در بامداد ۱۹ اردیبهشتِ امسال درست در محل آخرین زلزله مهم تهران، در محل اتصال گسل‌های «مشا» و «شمال تهران» به ثبت رسیده است ... ادامه»

یکشنبه 21 اردیبهشت 1399 ساعت 11:49 ، نظر بدهید

 ورکشاپ آنلاین پاسخگویی به پرسش‌ها در زمینه‌ی اجرا و بهینه‌سازی دیتیل‌های ساختمانی بخش عمران

10
 سید مهدی  میرابیانه

سید مهدی میرابیانه به همت وبگاه civil808، قرار است پنج‌شنبه، یازدهم اردیبهشت‌ماه، ورکشاپ آنلاین پاسخگویی به پرسش‌ها در زمینه‌ی اجرا و بهینه‌سازی دیتیل‌های ساختمانی از ساعت ۱۹ تا ۲۰ برگزار شود ... ادامه»

سه شنبه 9 اردیبهشت 1399 ساعت 09:36 ، نظر بدهید

 سخت مثل روزگار سیمان بخش عمران

11
 فرزاد وفادار

فرزاد وفادار صنعت سیمان «مظلوم» است و به بهانه‌ی کنترل قیمت مسکن، سال‌هاست بهای سیمان با دستور دولتی‌ها تعیین می‌شود و سودش نه به کارخانه و تولیدکنندگان، بلکه به جیب دلال‌ها و پدرخوانده‌های سیمان می‌رود. بهای سیمان فقط ٢ تا ٣‌درصدِ بهای تمام‌شده‌ی مسکن را تشکیل می‌دهد ... ادامه»

دوشنبه 28 بهمن 1398 ساعت 16:50 ، نظر بدهید

 فروش پوکه معدنی بخش عمران

7
 یاسر ملک‌پور

یاسر ملک‌پور ارسال پوکه معدنی در سایزهای مختلف ،ماسه، عدسی، نخودی و بادامی ... کاهش وزن ساختمان، کاهش نیروی زلزله، جلوگیری از نفوذ جانوارن موذی و عایق‌بندی گرمایی بهتر، با استفاده از انواع پوکه‌های معدنی ... ادامه»

شنبه 26 بهمن 1398 ساعت 00:04 ، نظر بدهید

 مصرف سیمان دو برابر میزان تولیدات کشور است بخش عمران

12
 فرزاد وفادار

فرزاد وفادار شکرچی‌زاده گفت: میزان تولید سیمان در کشور ۵۰ تا ۵۵هزار تن است، در حالی که مصرف آن به ۱۰۰هزار تن رسیده است. وی افزود: هم‌اکنون به دلیل افزایش قیمت قیر، تقاضا برای استفاده از بتن و سیمان افزایش یافته است و در ساله‌ای گذشته هم در بسیاری از پروژه‌های آزادراهی و بزرگراهی از بتن استفاده شده است ... ادامه»

شنبه 21 دی 1398 ساعت 16:05 ، نظر بدهید
1
2